Centrum „it” w Mikołajkach

Odwiedzający pytają o rejsy, szlaki piesze, a także o … wędkowanie

- W sezonie wakacyjnym będziemy cieszyć się nowym wizerunkiem Mikołajek - zapowiada burmistrz Piotr Jakubowski / fot.: Katarzyna KozłowskaMarcin Abramek z Centrum Informacji Turystycznej w Mikołajkach zaprasza do swojego miasta już dzisiaj. Pięknie tu także przed i po głównym sezonie turystycznym.  Kończy się właśnie renowacja centrum miasta, które w sezonie będzie zachwycało turystów.

Właśnie w samym Centrum miasta zlokalizowana jest placówka „it” w Mikołajkach. Jej podwoje otwarte są dla klientów od 1 kwietnia do 30 września. Na razie w CIT podległym Urzędowi Miasta i Gminy pracuje 1 osoba. W szczycie sezonu będzie dodatkowa kadra - 2 osoby. W opinii rozmówcy wystarczy znajomość języka angielskiego. Niemiecki nie jest konieczny, gdyż turyści  niemieccy znają angielski.

Odwiedzający pytają o żagle, rejsy, ale także zabytki, szlaki piesze, rowerowe, konne. Turyści na Tagach „Lato” pytali też o możliwości wędkowania. - To dobra wskazówka, nawiążemy kontakt z Polskim Związkiem Wędkarskim - zauważa M. Abramek.

Bolączką Mikołajek i całej Krainy Wielkich Jezior jest komunikacja. Rozmówca z dużym żalem stwierdza, że w Mikołajkach nie pojawiają się pociągi, idealny środek transportu np. dla turystów rowerowych, umożliwiający dojazd do punktów początkowych szlaków z pominięciem uczęszczanych szos.

(jpp)

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit