„It” i dom wycieczkowy

Łowicz nie jest już miastem „turystyki przejazdowej”

Do sukcesu Domu Wycieczkowego w Łowiczu  przyczyniły się między innymi  lokalizacja - w samym sercu Łowicza, atrakcyjność oferty, a także niskie ceny / fot.: Agnieszka Danowska

W Łowiczu, Osjakowie i Piotrkowie Trybunalskim w ostatnich miesiącach powołano nowe punkty „it”. Wszystkie trzy są różne, tak, jak różna jest turystyka w ich regionach.

Biuro Informacji Turystycznej w Łowiczu zostało zlokalizowano na Starym Rynku - tuż obok łowickiej Bazyliki Katedralnej. Oficjalnie działa od połowy maja. Oprócz punktu „it”, gdzie można znaleźć wydawnictwa dotyczące Ziemi Łowickiej i samego miasta, 1 czerwca w tym samym budynku otwarto dom wycieczkowy.

Takiego miejsca brakowało

- Przez wiele lat zmagaliśmy się z niechlubną opinią miasta „turystyki przejazdowej”. Owszem, turyści byli, ale tylko na chwilę, bo nie mieli gdzie nocować. Na szczęście w ostatnich latach stopniowo poprawiała się baza noclegowa na Ziemi Łowickiej, ale już dziś, dosłownie po dwóch miesiącach działalności, mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że takiego miejsca, jak nasz dom wycieczkowy, brakowało. Nie chcę zapeszać, ale na razie hostel cieszy się bardzo dużą popularnością - informuje Jacek Chołuj, dyrektor Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej.

Chociaż dom wycieczkowy na Starym Rynku działa dopiero od kilku tygodni, już gościł wielu turystów z kraju i zza granicy: - Byli nawet redaktorzy i fotoreporterzy tureckiego wydania National Geographic, a także dziennikarze z Japonii, Danii, Niemiec i Rosji - cieszy się Jacek Chołuj i podkreśla, że dzięki połączeniu domu wycieczkowego z Informacją Turystyczną, turyści zyskali opiekę 24 h. - Praktycznie przez całą dobę nasi pracownicy są do dyspozycji gości domu wypoczynkowego. Informacja turystyczna działa na parterze, jest też recepcją hostelu, więc wszystko z sukcesami działa wspólnie.

I to też był strzał w dziesiątkę!

Do sukcesu Domu Wycieczkowego w Łowiczu, zdaniem Jacka Chołuja, przyczyniły się między innymi  lokalizacja - w samym sercu Łowicza, atrakcyjność oferty, a także niskie ceny. W centrum Łowicza można przenocować za 30 zł za miejsce noclegowe w nowym, świeżo wyremontowanych pokojach 1-, 2-, 3- i 4-osobowych. Obiekt przystosowany jest do obsługi osób niepełnosprawnych, a także posiada salę konferencyjną. - I to też był strzał w dziesiątkę! Mamy już zaplanowaną konferencję fotograficzną, prowadzimy rozmowy z miłośnikami meteorytów, którzy chcieliby zorganizować spotkanie w Łowiczu, bo to tu, ponad 75 lat temu spadł deszcz meteorytów - jeden z najsłynniejszych w Polsce. Jesienią planujemy II Konferencję Gospodarczą, na której, wraz przedstawicielami ROT Województwa Łódzkiego będziemy omawiać kolejne możliwości aktywizacji turystycznej mieszkańców Ziemi Łowickiej. Chociaż działamy od niedawna, rozpędziliśmy się i mamy plany na bliższą i dalszą przyszłość - podsumowuje dyrektor Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej.

Agnieszka Danowska

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit