Centrum Informacji Turystyczno-Kulturalnej w Ełku

Pisze się krótko, a pamięta długo

Joanna Dąbrowska, starszy referent ds. turystyki, pracownik Centrum Informacji Turystyczno-Kulturalnej w Ełku uważa, że nowy adres powinien się sprawdzić. – To często uczęszczany trakt, blisko promenady i plaży.

To miasto nazywało się kiedyś Łek i było zawsze ważnym ośrodkiem w zachodniej części Mazur. Tradycje turystyczne tego regionu są bardzo odległe. Nic dziwnego: okolica obfituje w jeziora, lasy i polodowcowe wzgórza.

Samo miasto Ełk jest również położone bardzo atrakcyjnie, nad kilkoma jeziorami. Zachowały się pozostałości zamku. Hasło promocyjne broszury wydanej nakładem miejscowego Starostwa Powiatowego - „Ełk - pisze się krótko, a pamięta długo” wspierają liczne argument przekonywające do wyboru tych okolic na wypoczynek, i to nie tylko w sezonie letnim.

W powiecie ełckim jest 88 jezior, największe Ełckie, Łaśmiady, Selmęt Wielki.

Obok „dużego” dworca kolejowego jest mała stacyjka…  Rusza stąd kolejka wąskotorowa prowadząca wśród wzgórz i lasów Pojezierza Ełckiego. Przed podróżą, na stacyjce tej można zobaczyć ciekawe zbiory muzealne. Warto wziąć udział w kolejkowej eskapadzie. Pociąg prowadzony przez lokomotywkę wije się wśród wzgórz, lasów i pól.

Starostwo Ełckie propaguje wycieczki piesze, rowerowe i samochodowe po drogach, a zwłaszcza bezdrożach tych okolic. Szczególnie malownicze są polne drogi ocienione drzewami. Tutaj można spotkać albo mieszkańców, albo prawdziwych turystów, szukających wyciszenia w kontakcie z przyrodą. Nagrodą za trud wędrówki może być zapoznanie się z obiektami Szlaku Mazurskiego Jadła. Atrakcją, zwłaszcza dla młodego pokolenia mogą być też…

legendarne PGR-y.

Turystów obsługuje Centrum Informacji Turystyczno-Kulturalnej, które w kwietniu br. Przeniosło się z centrum na plażę miejską. Przeprowadzkę wymusiła modernizacja Ełckiego Centrum Kultury. Turyści i mieszkańcy, by zapoznać się z ofertą turystyczną, udają się teraz na ul. Parkową 4.
– Myślę, że to rozsądna lokalizacja – mówi Joanna Dąbrowska, starszy referent ds. turystyki, pracownik Centrum Informacji Turystyczno-Kulturalnej w Ełku. – To często uczęszczany trakt, blisko promenady i plaży. Ełczanie ze zlokalizowaniem nowej siedziby większych problemów mieć nie powinni.

Jeśli chodzi o przyjezdnych, to dla lepszej orientacji i łatwiejszego dotarcia do CITK placówkę oznakowano bannerem informacyjnym, podobnym jak na pływalni i dworcu kolejki wąskotorowej. W nowej placówce zachowano ten sam numer telefonu.
W zeszłym roku ełcki punkt odwiedziło ponad 14 tysięcy osób. Zagranicznych gości było około 900. Najwięcej z Niemiec, Rosji i Skandynawii. Tegoroczny sezon letni pozwala sądzić, że turystów jak zawsze będzie sporo. Przeszkodą może być tylko zmienna tego lata pogoda.
CITK także czekają zmiany. Pozytywne. Ełcka placówka jako jedna z 23 punktów informacji turystycznej w regionie bierze udział w projekcie „Modernizacja i rozbudowa regionalnego systemu informacji turystycznej“.
– Będzie nowe pomieszczenie, meble, sprzęt komputerowy i znaki informacyjne – mówi Paweł Głowacki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ełku. – Będziemy nowocześni i dobrze wyposażeni. CITK do centrum wróci pod koniec listopada.  (jpp)

Centrum Informacji Turystyczno-Kulturalnej

ul. Parkowa 4 (biuro plaży miejskiej), 19-300 Ełk

tel./fax: 87/ 621-70-10

www.mosir.elk.com.pl

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit