Małopolska na finiszu

Placówki trzymają wysoki poziom

Placówki trzymają wysoki poziom

Certyfikacja Punktów i Centrów Informacji Turystycznej w Małopolsce została zakończona. W tym roku proces ten objął aż 23 punkty „it” z całego regionu.

Jak informuje Szymon Bartosik, odpowiedzialny w MOT za projekt certyfikacji realizowany wspólnie z Polską Organizacją Turystyczną, w dniach 25-29 lipca wizytatorzy odwiedzili punkty, weryfikując je według kryteriów określonych projektem. Certyfikacja ma na celu utrzymanie i podnoszenie jakości obsługi turystów w punktach „it” w całej Polsce oraz integrację i rozwój Polskiego Systemu Informacji Turystycznej w skali kraju.

- Oficjalnych wyników nie możemy jeszcze podawać, nieoficjalnie mogę powiedzieć, że podczas kontroli stwierdzono, że małopolskie placówki informacji turystycznej trzymają wysoki poziom i w zasadzie nie można było wytknąć nikomu poważniejszych uchybień. Przeciwnie, da się zauważyć, że perspektywa certyfikacji zmobilizowała niektóre punkty do podniesienia jakości – uchylił rąbka tajemnicy Szymon Bartosik.

W sierpniu odbędzie się posiedzenie Regionalnej Komisji Certyfikacyjnej, która ostatecznie zatwierdzi rekomendacje oraz oficjalnie nada kategorię (od 1 do 4 gwiazdek) dla każdego zgłoszonego punktu. Natomiast we wrześniu planowane jest uroczyste wręczenie przedstawicielom punktów pamiątkowych dyplomów z uzyskaną kategorią.

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!