Unikatowy pomysł Gdańskiej Organizacji Turystycznej

Pomorskie atrakcje w telefonie komórkowym

Anna Bartoszewicz-Pajka, prezes Gdańskiej Organizacji Turystycznej - Gdańsk Convention Bureau: - Informacje o Gdańsku w telefonach komórkowych są dostępne w trzech językach: polskim, niemieckim i angielskim / fot.: Kazimierz Netka

Zarówno stali mieszkańcy Gdańska, jak i turyści mogą mieć wiele informacji o tym mieście i regionie pomorskim we własnych telefonach komórkowych. Za darmo! Taką szansę daje Gdańska Organizacja Turystyczna wspólnie z firmą KSI, stwarzając system o nazwie: gdansk4u MOBILE BlueSent.

- System ów zaczął oficjalnie funkcjonować 27 lipca. Dzięki temu do własnego telefonu komórkowego można pobierać wszystkie te informacje o mieście i o tym co się w nim dzieje, które znajdują się na portalu turystycznym Gdansk4u.pl - informuje Anna Bartoszewicz-Pajka, wiceprezes Gdańskiej Organizacji Turystycznej - Gdańsk Convention Bureau. System ten pozwala przechowywać potrzebne wiadomości w telefonie i korzystać z nich, bez każdorazowego łączenia się z internetem. Chodzi tu na przykład o rozkłady jazdy, atrakcje turystyczne, imprezy kulturalne, sportowe, rozrywkowe itp., restauracje, a także miejsca noclegowe, ulgi jakie daje Karta Turysty. Raz na tydzień warto niektóre z tych danych uaktualniać.

Wiadomości można ściągnąć poprzez sieć wi-fi czy transfer w ramach sieci telefonicznej. Wystarczy „wejść” pod odpowiedni adres www lub zeskanować kamerą telefonu specjalny kod, znajdujący się na wszystkich materiałach reklamowych systemu.

A oto szczegóły:

Aplikację można pobrać bezpłatnie przy pomocy nadajników bluetooth, umieszczonych w strategicznych miejscach na terenie Gdańska. Oto one: 1. Muzeum Historyczne Miasta Gdańska (w tym Dom Uphagena, Ratusz Głównego Miasta, Dwór Artusa, Muzeum Bursztynu); 2. MOSIR Gdańsk (kąpieliska morskie Stogi, Brzeźno); 3. Hotele Hilton, Dwór Oliwski; 5. Miejski Ogród Zoologiczny Wybrzeża; 6. Ergo Arena; 7. Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

- W każdym z powyższych punktów występuje oznaczenie, które informuje o możliwości pobrania systemu. Dzięki zainstalowaniu niewielkiej aplikacji na telefon, dostęp do wiadomości jest niezależny od miejsca pobytu i pory dnia, a pozyskana raz informacja zawsze towarzyszy turyście - informuje Izabela Balcerzak, specjalista ds. promocji w Gdańskiej Organizacji Turystycznej - Gdańsk Convention Bureau. Po pobraniu i zainstalowaniu aplikacji korzystanie z niej jest bezpłatne i nie wymaga łączenia się z Internetem. W dowolnym czasie i z dowolną częstotliwością można ją aktualizować, szczególnie gdy turysta chce mieć aktualne wiadomości o wydarzeniach. To uzupełnianie danych może wiązać się z kosztami, a wysokość ich zależy od taryfy operatora telefonii komórkowej. Warto pamiętać, że aplikacja umożliwia bezpłatną aktualizację treści za pomocą połączenia WiFi, a także przez Bluetooth, jeśli telefon znajduje się w zasięgu działania nadajnika gdansk4u MOBILE BlueSend.

Gdansk4u MOBILE BlueSend można pobrać w dowolnym miejscu i w dowolnym czasie, np. przed przyjazdem do Gdańska, aby zaplanować pobyt podczas urlopu czy weekendu. Podobny system działa już w Krakowie poprzez 80 nadajników rozlokowanych głównie w centrum miasta.

Więcej o gdansk4u MOBILE BlueSend i darmowym pobieraniu informacji znajduje się na stronie www.gdansk4u.pl/mobile.

Kazimierz Netka

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit