„it” w gminie Wizna

Postawili na agroturystykę

Bażant ozdobny z hodowli przy gospodarstwie agroturystycznym "Alicja" w Starej Łomży przy szosie

Siedzibą władz gminy Wizna w województwie podlaskim jest dawne miasto, o czym świadczy jego wspaniale zachowany układ urbanistyczny. Blisko stąd do parków narodowych: Narwiańskiego i Biebrzańskiego, a także do Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi.

Atrakcją jest nie tylko przyroda, w samej Wiźnie można zobaczyć gotycki kościół, a w niedalekim Drozdowie pałac rodziny Lutosławskich mieszczący Muzeum Przyrodnicze. Miłośników militariów zainteresują liczne schrony z okresu drugiej wojny światowej i niedaleka twierdza Osowiec. Narew i Biebrza to wspaniałe szlaki kajakowe.

Atrakcyjność tych okolic podnosi dobra organizacja obsługi ruchu turystycznego. W Wiźnie są dwa punkty informacji turystycznej, funkcjonujące zarówno w Urzędzie Gminy (pl. Kapitana Reginisa 35), jak i w siedzibie funkcjonującego od lat Biebrzańsko-Narwiańskiego Towarzystwa Agroturystycznego „Łoś” (ul. Czarnieckiego 191). Turyści otrzymają informacje na temat walorów ekologicznych i przyrodniczych Wizny i okolic, gospodarstwach agroturystycznych, wypożyczalniach sprzętu wodnego, rowerów.

Agroturystyka, reprezentowana aktualnie przez 12 zrzeszonych gospodarstw, jest przyszłością tych okolic. Wielkimi atutami są też: możliwość uprawiania wędkarstwa, zdrowa żywność (w tym rewelacyjne wyroby mleczarskie), a przede wszystkim cisza i życzliwość mieszkańców.

(jpp)

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!