Centrum Informacji Turystycznej w Szczecinie

Prawdziwi turyści w pływającym ogrodzie

Logo Floating Garden

Ewa Felikowska, kierownik Centrum Informacji Turystycznej przy Miejskim Ośrodku Sportu, Rekreacji i Rehabilitacji w Szczecinie jest zadowolona z przebiegu letniego sezonu turystycznego. Obserwacje wskazują na pewną przemianę w strukturze przyjeżdżających.

Dominującą grupą wśród zagranicznych gości Centrum „it” pozostają Niemcy, natomiast od jakiegoś czasu obserwuje się zmniejszenie liczby turystów z południowej Europy. Znacznie mniej jest Włochów i Hiszpanów, a coraz częściej pojawiają się przedstawiciele Europy Wschodniej. Rozmówczyni zaznacza, że są to prawdziwi turyści, na co wskazują choćby zadawane przez nich pytania, zainteresowanie zwiedzaniem Szczecina i okolic. Nowym zjawiskiem jest dość znaczna grupa turystów pochodzących z Austrii i Szwajcarii, którzy dawniej pojawiali się w Centrum „it” zupełnie

sporadycznie.

Szczecińskie Centrum „it” świadczy także usługi z zakresu doradztwa turystycznego, udzielając informacji o Pomorzu Zachodnim. Pomaga w tym współpraca z Zachodniopomorską Regionalną Organizacją Turystyczną, do której należy miasto Szczecin, a także z zaprzyjaźnionymi centrami informacji turystycznej, m.in. w Koszalinie, Międzyzdrojach, Stargardzie i Świnoujściu.

Dobrze układa się współpraca z Wydziałem Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Szczecina i kierownikiem Regionalnej Pracowni Krajoznawczej PTTK Janem Krzysztoniem, bardzo zaangażowanym działaczem turystyki.

Władze Szczecina promują miasto jako pływający ogród, miasto wypełnione niezwykłą zielenią i wodą. E. Felikowska zaprasza do Szczecina także z okazji wielu imprez, np. międzynarodowych pokazów sztucznych ogni (13-14 sierpnia), na rejsy statkami i wodolotem do Świnoujścia. Panoramę miasta można oglądać z niedawno udostępnionej wieży Katedry Szczecińskiej. Na jednym z największych cmentarzy Europy  w dzielnicy Gumieńce wytyczono dwa szlaki tematyczne: historyczny i przyrodniczy.

Placówka uczestniczy w wielu targach turystycznych, m.in. w Hamburgu, Berlinie, Lipsku, Opolu i Poznaniu. Muszę tu wyrazić żal, że  Szczecin nie będzie  reprezentowany na targach turystycznych TT Warsaw.

Centrum „it” odwiedzają także mieszkańcy Szczecina i regionu. Okazują się oni w wielu przypadkach recenzentami krajowych i zagranicznych działań promocyjnych swojej „małej ojczyzny”. Pojawiały się ostatnio pytania: dlaczego w tak bardzo udanej ostatniej edycji targów ITB w Berlinie nie uczestniczyły ważne turystycznie miasta i gminy Pomorza Zachodniego?   Warto więc zainteresować  tę potencjalną grupę wystawców kolejną edycją targów.

(jpp)

Centrum Informacji Turystycznej

70-412 Szczecin, ul. Niepodległości 1

tel.: 91/ 43-40-440, fax: 91/ 43-38-420

cit@mosrir.szczecin.pl

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!