Komunikaty turystyczne zintegrowane z systemem nawigacji satelitarnej

Przewodnik GPS po Tarnowie

Tarnów ma już nowoczesny przewodnik po swoim mieście oparty o technologię lokalizacji satelitarnej GPS. Każdy posiadacz urządzenia PDA, PND, GPS czy telefonu komórkowego z systemem Windows CE i Windows Mobile 5/6 może ze stron Tarnowskiego Centrum Informacji www.tarnow.pl pobrać bezpłatną aplikację do nawigacji. jest również możliwość wysłuchania ze strony internetowej wszystkich 36 aktualnie zredagowanych i nagranych komunikatów głosowych. 

Na przewodnik po Tarnowie składa się w pełni funkcjonalny i kompletny plan miasta, z rozbudowaną warstwą turystyczną. I nie chodzi tutaj o piktogramy obiektów turystycznych, czy ich adresy – istotne są informacje o atrakcjach turystycznych Tarnowa dostępne zarówno w formie tekstu, jak i komunikatu audio. Głosu w nagraniach użyczył Tomasz Knapik, którego charakterystyczny tembr dodaje odczytywanym informacjom atrakcyjności. Komunikaty turystyczne zostały zintegrowane z systemem nawigacji satelitarnej, dzięki czemu turysta otrzymuje na bieżąco informacje o mijanych obiektach i miejscach. Co więcej, podróżny ma również możliwość przejazdu przez Tarnów jedną z dwóch opracowanych tras: po dzielnicy – ogrodzie Mościcach oraz po centrum miasta.  Ale nie tylko. Precyzja danych geograficznych pozwala na wykorzystanie aplikacji również podczas pieszych wycieczek. Daje to unikalną sposobność poznania zabytków centrum Tarnowa, niemożliwych do zobaczenia z samochodu. Naturalnie można również zaplanować własne trasy zwiedzania.

Dla turystów bez własnych urządzeń do nawigacji, Tarnowskie Centrum Informacji przygotowało 6 „GPS-ów” z zainstalowanymi aplikacjami. Wypożyczenie jest bezpłatne.

Aplikacja została opracowana przez spółkę Navigo w oparciu o bazy kartograficzne Copernicus, wykorzystywane zarówno w ich rodzimej nawigacji – Navigo, jak i w Google Maps, czy serwisie Panorama Firm. Podkład Tarnowa został dodatkowo zaktualizowany, dzięki czemu oddaje siatkę ulic z uwzględnieniem najnowszych inwestycji drogowych. W efekcie aplikacja jest najdokładniejszą z dostępnych elektronicznych map miasta.

Rozwiązanie Navigo City Tour, na którym oparto przewodnik po Tarnowie, jest jedynym w Polsce, które daje możliwość zbudowania przewodnika po mieście w oparciu o system nawigacji GPS. Dodatkowym atutem jest fakt, że tak rozbudowana wersja nawigacji po Tarnowie będzie włączona do komercyjnej wersji aplikacji Navigo.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit