MIT

Przy opolskiej Alei Gwiazd

Od lewej Ewa Łuczko, Eryk Latała i Małgorzata Gwoździowska / fot.: Archiwum MIT w Opolu

Opole - historyczna stolica gospodarnego Śląska Opolskiego, to miasto, o którym słychać najwięcej w okresie kolejnych edycji Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej. To jednak nie jedyny lokalny wabik.

Piękne miasto zaprasza do odwiedzenia Muzeum Śląska Opolskiego, cennych świątyń, parku etnograficznego na przedmieściu Bierkowice, zrewitalizowanego ogrodu zoologicznego i wielu innych atrakcji.

Eryk Latała, kierownik Miejskiej Informacji Turystycznej, od lat związany z informacją turystyczną, nie narzeka na brak zainteresowania miastem. - Obok turystów krajowych i niemieckich spotyka się tu często turystów z Hiszpanii, co wiąże się ze szlakiem św. Jakuba. W promocji pomaga z pewnością współpraca zagraniczna samorządu Opola m.in. z miastami Brunthal, Ingoldstadt, Essen.

Na targach Tour Salon w Poznaniu E. Latała nie krył zadowolenia z funkcjonalnego lokalu vis a vis wejścia głównego do Ratusza. Trzyosobowa załoga przeniosła się tu w grudniu 2010 roku, dzięki samorządowi Opola, który docenia znaczenie turystyki w promocji miasta. Dziennie przy Rynku 23  pojawia się 70-80 odwiedzających (znacznie więcej oczywiście w okresie KFPP i innych festiwali). Miasto zabiega o gości w okresach poza festiwalowych. Corocznie organizowane są tutaj bardzo udane Międzynarodowe Targi Turystyki „W stronę słońca”. Goście zgodnie podkreślają  czystość miasta i jego otwarcie ku Odrze.

Miasto Opole – gestor wspomnianego centrum „it” jest członkiem Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, która prowadzi drugi punkt „it” w swojej siedzibie. Obie placówki po certyfikacji otrzymały w 2011 roku po cztery gwiazdki – cieszy się rozmówca. Miejska Informacja Turystyczna zajęła też w tej kategorii III miejsce w VII edycji Konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej w Polsce.

(jpp)

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit