8. punkt sieci SIM w Krakowie

Punkt InfoKraków w Łagiewnikach już otwarty

Punkt sieci informacji miejskiej InfoKraków mieści się na terenie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, przy ulicy Siostry Faustyny 3/ fot.: Paweł Ulatowski

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach otwarto nowy punkt sieci informacji miejskiej InfoKraków. Sanktuarium odwiedza rocznie ponad 1.5 miliona  pielgrzymów z blisko 120 krajów całego świata. Ich liczba z roku na rok rośnie. W nowouruchomionym punkcie pielgrzymi i turyści znajdą pełną informację o obiektach turystycznych i wydarzeniach kulturalnych zarówno w Krakowie-Łagiewnikach, jak i dotyczących Centrum Krakowa oraz Małopolski.


Łagiewniki mają być teraz dla pielgrzymów  pierwszym, ale nie jedynym przystankiem w Krakowie. W punkcie będzie można otrzymać bezpłatne mapy i wydawnictwa promujące Kraków i Małopolskę (ze szczególnym uwzględnieniem wydawnictw religijnych), kupić albumy i przewodniki, oryginalne pamiątki z Krakowa, „Karnet” – miesięcznik prezentujący ofertę kulturalną Krakowa oraz bilety na wybrane wydarzenia. Dwójka pracowników punktu InfoKraków pomoże także zaplanować dzień w mieście, podpowie co warto zobaczyć w regionie, znajdzie interesujący koncert i zaproponuje atrakcje dla dziecka.

Do rąk pielgrzymów i turystów trafią tak atrakcyjne wydawnictwa, jak foldery wydane przez Urząd Miasta Krakowa: „Szlak św. Siostry Faustyny” (w trzech wersjach językowych - polskiej, włoskiej i angielskiej), „Ścieżkami Jana Pawła II” i „Krakowski Szlak Świętych” (oba w siedmiu wersjach językowych – polskiej, angielskiej, niemieckiej, włoskiej, hiszpańskiej, francuskiej i rosyjskiej), „Informator Turystyczny” (w wersji polskiej, angielskiej, francuskiej, hiszpańskiej i włoskiej), „Trzy dni w Krakowie” (w wersji angielskiej, polskiej, francuskiej, hiszpańskiej, włoskiej i rosyjskiej), „Przewodnik po Krakowie” (po polsku, angielsku i francuskiej) oraz „Tylko w Krakowie czyli 21 powodów, dla których warto odwiedzić to miasto” (w siedmiu wersjach językowych – polskiej, angielskiej, niemieckiej, włoskiej, hiszpańskiej, francuskiej i rosyjskiej).

Punkt sieci informacji miejskiej InfoKraków na terenie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia (ul. Siostry Faustyny 3) działa przez siedem dni w tygodniu, w godzinach 9.00-17.00 (nr telefonu: 0-12/ 263-60-64). To ósmy punkt sieci działającej w strukturach Krakowskiego Biura Festiwalowego. Pozostałe znajdują się w Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 1), w Wieży Ratuszowej (Rynek Główny 1), przy ul. św. Jana 2, ul. Szpitalnej 25, ul. Józefa 7, na os. Słonecznym 16 i na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego w Balicach.

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit