CIT w Wałczu

Rok wytężonej pracy

W historycznym kadrze…Więcej »

Stowarzyszenie Gmin Turystycznych Pojezierza Wałeckiego w Wałczu skupia miasta i gminy województwa zachodniopomorskiego i pogranicza wielkopolskiego – mówią Małgorzata Ochędzka i Edyta Kułakowska, reprezentujące Centrum „it” działające w strukturach Urzędu Miasta Wałcz.

Placówka z dwuosobową obsadą, działa stosunkowo niedawno, gdyż od 14 grudnia 2007 r. Toteż niedawno zakończył się dla niej pierwszy letni sezon turystyczny. To także pierwsze targi Tour Salon z udziałem wałeckiego Centrum „it”.

Stoisko Pojezierza Wałeckiego odwiedziło około 1000 osób. Przygotowane materiały promocyjne, gadżety a przede wszystkim zorganizowany przez Stowarzyszenie Gmin Pojezierza Wałeckiego konkurs pt. „Pojezierze Wałeckie – Perła Pomorza” cieszyły się dużym powodzeniem wśród odwiedzających stoisko turystów i biznesmenów. Biorący udział w konkursie musieli odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących atrakcji turystycznych i walorów regionu. Główną nagrodę, czyli weekendowy pobyt w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu otrzymała Bożena Pruszkowska Z Warszawy. Sponsorem nagrody głównej był Urząd Miasta Wałcz.

Roczny okres funkcjonowania był czasem wytężonej pracy – zgodnie przyznają rozmówczynie. - Trzeba było się także przygotować do udziału w Dniach Województwa Zachodniopomorskiego. Ale debiut wypadł pozytywnie.

W okresie letnim w Centrum „it” nie zamykały się drzwi. Interesanci pytali o materiały promocyjne (których nie brakuje), noclegi, atrakcje Wału Pomorskiego, oferty agroturystyczne, chcieli trafić do słynnej górki magnetycznej koło Nakielna w gminie Wałcz.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!