Centrum Informacji Turystycznej w Szczyrku

Sezon trwa przez cały rok

Fot.: Sandra Kulka…Więcej »

Miejski Ośrodek Kultury, Promocji i Informacji imienia Jana Więzika w Szczyrku, kierowany przez znaną działaczkę kultury, turystyki i sportu, dyrektor Sabinę Bugaj, zawiaduje obok domu kultury i kina - także cenionym przez turystów Centrum Informacji Turystycznej.

- U nas praktycznie nie ma jednego sezonu, gdyż turyści pojawiają się przez cały rok - mówi Sandra Kulka z CIT, korzystając z jednej z nielicznych chwil, w której za ladą nie pojawili się akurat turyści. W Szczyrku jest trochę luźniej w końcu marca (jeśli nie wypadają akurat święta wielkanocne) i w końcu października (jeśli wyjątkowo nie obrodzą grzyby). W centrum na stale pracują trzy osoby, a w newralgicznych sytuacjach pomagają inni pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki, w tym także osobiście pani dyrektor, która bardzo sobie ceni bezpośredni kontakt z turystami.

„Supersezon” świąteczno-noworoczny był udany, zajęte były prawie wszystkie miejsca, a dzięki umiejętnościom pracowników „it” nikt nie został odprawiony z kwitkiem. Placówka była czynna przez cały czas, z wyjątkiem pierwszego i drugiego dnia świąt, natomiast pracowano w Sylwestra.

- Zasadniczo centrum „it” informuje o samym Szczyrku, choć podstawowe informacje udzielane są w odniesieniu do całego powiatu bielskiego. Placówka chętnie eksponuje nadsyłane materiały o atrakcjach turystycznych innych beskidzkich gmin (poza materiałami komercyjnymi), także z terenu sąsiednich powiatów - cieszyńskiego i żywieckiego, a nawet z Republiki Czeskiej - mówi Sandra Kulka. - Sami wysyłamy materiały do sąsiednich centrów „it”, gdyż wiemy, że turysta – nawet najbardziej zamiłowany narciarz – pragnie odwiedzić także okolice Szczyrku.

Rozmówczyni chwali współpracę ze Śląską Organizacją Turystyczną, skąd otrzymuje cenne materiały. Na co dzień Szczyrk – razem z Wisłą, Istebną, Ustroniem i Brenną – promuje się w ramach tak zwanej „Beskidzkiej Piątki”, która nie tylko uczestniczy w wielu targach turystycznych, ale również zdobywa cenne nagrody i wyróżnienia za ekspozycje przygotowane na tych targach.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit