Na razie rozpoczęto badania o preferencjach turystów

Skierniewice czekają na informacją turystyczną

Klasycystyczna brama wjazdowa do dawnej rezydencji prymasów, zwana Bramą Parkową, stanowi jeden z najciekawszych zabytków Skierniewic. Pochodząca z 1780 r. budowla o charakterze monumentalnym, ma kształt łuku z półkolistym zamkniętym przejściem na osi

Wróćmy do minionego stulecia. W jego latach 80. w tym ciekawym mieście działał przy PTTK bardzo prężny Wojewódzki Ośrodek Informacji Turystycznej, którego kierownikiem była Maria Fudała.

Staraniem WOIT ukazał się wówczas przewodnik po zabytkach, vademecum województwa, katalog informacji użytkowej, mapa szlaków turystycznych. Przy dogach ustawiono tablice ze schematami tych szlaków.

Skierniewice - miasto z pięknym zespołem pałacowo-parkowym, izbą historii  poświęconą m.in. młodzieńczej miłości Fryderyka Chopina – Konstancji Gładkowskiej, zabytkową lokomotywownią i pięknie odrestaurowanym dworcem kolejowym Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej. Miasto Święta owoców, warzyw i kwiatów, ważny ośrodek naukowy rozpropagowany m.in. przez słynnego profesora Szczepana Pieniążka, czeka na swoje odkrycie. Tych atutów jest znacznie więcej, zwłaszcza że z granicami miasta styka się Bolimowski Park Krajobrazowy z malowniczą doliną Rawki, słynną pracownią garncarską w Bolimowie i innymi atrakcjami.

Dziś nie ma w mieście  punktu „it”. Na razie władze samorządowe miasta i powiatu przygotowały szereg ciekawych materiałów promocyjnych. Iwona Bielecka z Urzędu Miasta Skierniewice w trakcie targów turystycznych w Łodzi poinformowała mnie o rozpoczętych badaniach, które mają wykazać szczególne zainteresowania turystów.

Warto utworzyć w Skierniewicach punkt „it”. A może pomogą w tym władze kolejowe? Wszak Skierniewice zawsze były dobrym ambasadorem tak często dziś krytykowanej kolei.

(jpp)

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit