CIT „Ziemia Słupska”

Skuteczność osiągamy dzięki licznym kontaktom

4 słupie…Więcej »

Centrum Informacji Turystycznej „Ziemia Słupska” – to nowa, pełna nazwa naszego ośrodka, jednego z najstarszych w województwie pomorskim – mówi Monika Łobza, kierownik CIT. Centrum to należało w niedalekiej przeszłości do placówek wędrownych.

Znajdowało się przy ulicy Wojska Polskiego, dwukrotnie w podziemnym przejściu, na piętrze dworca kolejowego, a nawet okresowo... tuż przy rogatkach miejskich, w hali sportowej. Najwyższy już czas, aby „wyjść z podziemia”. Dzięki życzliwości władz miejskich Centrum – będące zakładem budżetowym – niedługo przeniesie się do funkcjonalnego lokalu, w obiekcie handlowo-usługowym, na wprost pięknego słupskiego ratusza. Pod nowym adresem znajdzie się także miejsce dla Lokalnej Organizacji Turystycznej, która zapowiada zaktywizowanie swojej działalności.
W sezonie letnim informacji turystycznych udzielano też w zabytkowym wagonie tramwajowym, usytuowanym w pobliżu Bramy Nowej. Na co dzień CIT dysponuje 4,5 etatu, przy czym w okresie natężenia ruchu turystycznego wykorzystuje się dodatkowe siły stażystów.
Sezon letni w opinii rozmówczyni należy uznać za udany. Niewielkie kaprysy pogody sprzyjały „najazdom” turystów z pobliskich kąpielisk zainteresowanych imprezami, a także zwiedzaniem zabytków i Muzeum Pomorza Środkowego, obchodzącego 35 rocznicę swojego samodzielnego istnienia. Miasto wspólnie z CIT wybiło specjalne monety „4 Słupie” i „7 Słupi”, którymi można było płacić za niektóre usługi, ale przede wszystkim służące jako pamiątki. Jak się okazało przydała się znajomość języków obcych - turyści mogli w CIT porozumieć się także po angielsku, niemiecku, francusku i włosku.
- Naszą siłą jest bardzo dobra współpraca z Ustką, z którą tworzymy nieformalne Dwumiasto - mówi Monika Łobza. - Współpraca pomaga w koordynacji przedsięwzięć, w tym przepływu informacji, a także wzajemnej promocji na targach turystycznych. CIT uczestniczy w wielu takich imprezach, min. w TT Warsaw, Tour Salonie, ITB, targach w Gdańsku itd. Skuteczność osiągamy przede wszystkim, dzięki licznym kontaktom – dodaje udając się na kolejne spotkanie, oczywiście w sprawie promocji miasta.
(jpp)

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit