CIT w Piskim Domu Kultury

Ster na Pisz

II Festiwal Białego Misia (VII.2008) …Więcej »

Centrum Informacji Turystycznej w Piszu, to jednak z najstarszych i najbardziej doświadczonych placówek „it” na Mazurach. Placówka zatrudnia na stałe trzech pracowników, wspieranych w sezonie przez pracowników Piskiego Domu Kultury, któremu podlega, a także przez stażystów.

- U nas we wrześniu nie widać jakichkolwiek przejawów końca sezonu, a w centrum „it” mamy stale gości. Obliczono, że w lipcu i sierpniu codziennie pojawiało się co najmniej pięćdziesięciu turystów zagranicznych. Nie ma problemu z ich obsługą, ponieważ pracownicy znają także języki angielski, niemiecki i rosyjski. Placówka pracuje od czerwca do końca września w dni powszednie w godzinach 8.00-18.00, a w soboty i niedziele dodatkowo w godzinach 10.00-18.00 – mówi Maria Górska, specjalista ds. informacji turystycznej.

Turyści bardzo często dzielą się swoimi opiniami z pobytu z pracownikami Centrum. Cieszy fakt, że są to prawie wyłącznie zdania pozytywne. Wszyscy podziwiają gościnność, wspaniałą kuchnię (świeże ryby), a przede wszystkim nieskalaną przyrodę jezior, rzek i lasów, w tym Puszczy Piskiej. Ta ostatnia, dzięki człowiekowi i siłom natury, podźwignęła się już po tragicznym huraganie, który przeszedł przez te okolice przed kilku laty. Aby pokazać wymiar tych zniszczeń, na jednej ze ścieżek edukacyjnych pozostawiono zwalony przez wiatry drzewostan.

Udany mariaż informacji turystycznej z życiem kulturalnym

Usytuowanie Centrum „it” w ramach Piskiego Domu Kultury ułatwia udział w promowaniu ważnych wydarzeń kulturalnych, które są jednym z pomysłów na przedłużenie sezonu letniego. Sojusznikiem Centrum jest dyrektor Piskiego Domu Kultury Marek Piotrowski.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit