LOTUR

Strzelce Krajeńskie z certyfikatem

W certyfikowanym Punkcie „it“ Grzegorz Graliński, pracownik „it”, regionalista i autor publikacji o ziemi strzeleckiej w jednej osobie / fot.: Michał Rembas

To ciekawe, że około połowy odwiedzających punkt „it” w Strzelcach Krajeńskich stanowią obywatele Niemiec. Większość z nich, to starsi już ludzie, którzy wracają, by odwiedzić  kraj swojego dzieciństwa...

Dwie gwiazdki, od wiosny

Od tego roku Gmina Strzelce Krajeńskie należy do Lubuskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej „LOTUR”. To dziesięciotysięczne miasto może się pochwalić jednym z pierwszych w województwie lubuskim, certyfikowanym (dwugwiazdkowym) Punktem Informacji Turystycznej.

Procedurę  certyfikacji zakończono wiosną tego roku. - Wprawdzie w naszym regionie powstaje coraz więcej punktów „it”, ale nie wszystkie chcą się certyfikować. - Komentuje Joanna Majorczyk, pracownik Lubuskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej  „LOTUR.”- Ich zarządcy jakby się tego obawiali. I chyba nie do końca  uświadamiają sobie, że będą funkcjonować w sieci „it”  tworzonej przez Polską Organizację Turystyczną.

Pawilon w dobrym guście

Zapyziałe niegdyś miasteczko w ostatnich latach mocno wypiękniało, zwłaszcza że w  2007 roku rynek został poddany rewitalizacji. I dobrze. że nie powtórzono tu błędu wielu miast - rynek wyłożono stylowym brukiem, a nie tzw. polbrukiem. Odnowiono też fasady części stojących w rynku kamienic.

Przy okazji wspomnianej rewitalizacji gminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej rozbudowało stojący w rynku szalet. W nowej części powstał potrzebny już w mieście od dawna punkt „it”. Zaprojektowany ze smakiem, przeszklony pawilon robi bardzo dobre wrażenie. A lepszą lokalizację trudno by sobie wyobrazić.

Przez pierwsze 1.5 roku na zlecenie gminy  punkt „it”  prowadził Strzelecki Klub Rowerowy, po czym zastąpił go Strzelecki Ośrodek Kultury. Zaś o przewodniki, mapy, ulotki i broszury troszczy się wydział promocji Urzędu Gminy.

Większość materiałów jest dla turystów udostępniona bezpłatnie. Obecnie załogę Punktu „it” stanowią dwie osoby - etatowy pracownik oraz stażysta. Co ważne, goście mogą liczyć na obsługę w języku niemieckim i angielskim.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!