Przed 800-leciem Piotrkowa Trybunalskiego

Szlakami turystycznymi po mieście i powiecie

Seria wydawnicza „Biblioteka - Piotrków 800”

Centrum Informacji Turystycznej przy Oddziale PTTK im. Michała Rawity-Witanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim, kierowanym przez zasłużonego działacza turystyki Mirosława Ratajskiego, jest cenionym propagatorem zabytkowego Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu piotrkowskiego.

Jednym z atutów tej ziemi są szlaki turystyczne, wyznakowane przez PTTK, a opisane w popularnym folderze wydanym przez Starostwo Powiatowe.

Wśród szlaków pieszych wyróżnia się czerwony prowadzący z okolic Radomska, m.in. przez górę Chełmo (punkty widokowe), zabytkowy Przedbórz (park krajobrazowy, muzeum),  Bąkową Górę (ruiny zamku), Majkowice (ruiny zamku), Sulejów (opactwo Cystersów, muzeum) i dalej w kierunku Tomaszowa Mazowieckiego, Spały i Inowłodza. Inny szlak pieszy prowadzi wzdłuż Zalewu Sulejowskiego. Wokół tego zalewu biegnie też rowerowy szlak imienia Zygmunta Glogera, krajoznawcy, twórcy m.in. „Encyklopedii Staropolskiej”.

Nie są to wszystkie propozycje, przez teren powiatu piotrkowskiego prowadzą tez odcinki tzw. szlaków dalekobieżnych, Cysterskiego i Romańskiego. Centrum „it” zachęca także do zwiedzania starego Piotrkowa Trybunalskiego z ciekawą starówką i muzeum w zamku.

Piotrków Trybunalski przygotowuje się do obchodów 800-lecia miasta, planowanych na rok 2017. Zespół wybitnych piotrkowian skupionych w Komitecie Piotrków 800 pracuje nad ich programem. Istotnym elementem promującym to wydarzenie jest seria wydawnicza „Biblioteka - Piotrków 800”.

(jpp)

Centrum Informacji Turystycznej PTTK Oddział im. Michała Rawity-Witanowskiego

97-013 Piotrków Trybunalski

Pl. Czarnieckiego 34

tel/ fax.: 44/ 738-36-83, 847-80-58

www.pttkpiotrkow.nonprofit.pl

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit