„it” na warszawskiej Pradze

Tłumna inauguracja

Otwarciu punktu „it” przy ul. Okrzei 30 organizatorzy nadali formę uroczystego wydarzenia...Więcej>>

Do nowego, otwartego 25 sierpnia punktu „it” Stołecznego Biura Turystyki, zlokalizowanego po praskiej stronie Wisły, można trafić wygodnie i bez trudu skręcając z ulicy Towarowej, pryncypalnej praskiej arterii, w boczną zatłoczoną uliczkę Stefana Okrzei. Informację turystyczną dostrzeżmy z daleka.

Mieści się pod numerem 30, w maleńkim lokaliku, na parterze pełnej czaru i powabnej brzydoty, sfatygowanej praskiej kamienicy. Umiejscowiona fikuśnie pomiędzy dwoma niewielkimi sklepami z praktycznymi artykułami dla domu mając naprzeciw, po drugiej stronie ulicy – uczęszczane miejsce: Klub Bambini di Praga, usytuowany w gmaszysku jednego z najnowocześniejszych kin warszawskich – Novekino Praha.
Ale pod właściwy adres da się dotrzeć także dłuższą i atrakcyjniejszą drogą. Można kluczyć z duszą na ramieniu i dreszczykiem emocji po romantycznie szemranych, odrapanych zaułkach sprzed wieku, które zaskakująco zgodnie, sąsiadują z architektonicznie współczesnymi, wytwornymi apartamentowcami Pragi.

Przy wtórze podwórkowych ballad

Nowy punkt „it” powstał z inicjatywy i w wyniku współpracy Zarządu Dzielnicy Praga Północ oraz Stołecznego Biura Turystyki. Otwarciu punktu „it” przy Okrzei - czwartego już w barwach Stołecznego Biura Turystyki - organizatorzy nadali formę uroczystego wydarzenia. Przy wtórze podwórkowych ballad Kapeli Praskiej gromadził się (pod czujnym okiem stróżów porządku) tłum powodujący chwilowe wyłączenie z ruchu, fragmentu prawego pasa jezdni. Licznie przybyli dziennikarze, przedstawiciele Zarządu Dzielnicy Praga Północ, varsavianiści i mieszkańcy Pragi. Obecni byli między innymi Jolanta Koczorowska, burmistrz dzielnicy Praga-Północ i wiceburmistrz Artur Buczyński będący prezesem mazowieckiej ROT, Jarosław Jóźwiak – wicedyrektor Gabinetu Prezydenta m.st. Warszawy, Katarzyna Ratajczyk, dyrektor Biura Promocji Miasta, Maria Szreder kierująca Doraźną Komisją Rozwoju Turystyki w Radzie Warszawy i Jacek Idzikowski z Departamentu Informacji Turystycznej Polskiej Organizacji Turystycznej.

Przybyłych witała Barbara Tekieli, dyrektor Stołecznego Biura Turystyki. - Oferta prawobrzeżnej Warszawy jest tak bogata, coraz bogatsza, dlatego zdecydowaliśmy się otworzyć kolejne miejsce dla turystów. Praga pozostaje nadal nie odkryta i niedoceniana, podobnie jak przed wieloma laty krakowski Kazimierz. Turyści zachwycają się tą częścią stolicy, ale sami warszawiacy nie zdają sobie sprawy, jakie posiadają perełki – mówiła do zebranych dyrektor Barbara Tekieli.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit