Prywatna informacja w Żaganiu

Tak trzymać

Jarmark Michała w Żaganiu…Więcej »

Informacją turystyczną w pełnym zabytków Żaganiu „dowodzi” Beata Pawlikowska. - Mój mariaż z informacją turystyczną był może trochę przypadkowy. Prowadziłam i nadal prowadzę biuro podróży, które kiedyś zajmowało się tylko turystyką wyjazdową – wspomina szefowa placówki.

- Ponieważ w Żaganiu pojawiali się coraz liczniejsi turyści, którzy nie mieli gdzie uzyskać potrzebnych informacji, postanowiłam zaryzykować i utworzyć punkt „it” na własną rękę. Przy tej okazji okazało się, ze istnieje popyt na usługi w zakresie obsługi turystyki przyjazdowej - dodaje.
B. Pawlikowska pełna jest uznania dla Jarosława Wnorowskiego z Zielonogórskiego Centrum Informacji i Promocji Turystycznej, który udzielił jej bardzo dużej pomocy merytorycznej.

Obecnie placówka zatrudnia trzy osoby. Oferuje szeroką gamę usług turystyczno-rekreacyjnych: profesjonalne udzielanie informacji na temat miasta Żagania i okolic (baza noclegowa, gastronomiczna...), sprzedaż map, folderów, pamiątek, usługi przewodnickie, organizacja wycieczek po Żaganiu - krajowych, zagranicznych i na zamówienie, wejścia do Biblioteki Zespołu Poaugustiańskiego, Zespołu Poszpitalnego Św. Doroty i in., organizacja czasu wolnego. Punkt czynny jest od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00-17.00.

Rolę inicjatywy Barbary Pawlikowskiej dostrzegł Urząd Miejski w Żaganiu przyznając skromną dotację 2600 zł w skali roku. - To niewiele, ale traktuję to jako dobry znak – stwierdza rozmówczyni, dodając, że w 2008 roku jej punkt obsłużył już 5000 osób.
(jpp)

Informacja Turystyczna
ul. Jana Pawła II 15, 68-100 Żagań
tel.: 0-68/ 477 10 90, it@um.zagan.pl

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit