Centrum Turystyki Regionu Puszczy Białowieskiej

Transgraniczny dialog

- W Polsce i w Białorusi trwają obchody 600. rocznicy objęcia ochroną Puszczy Białowieskiej – mówi Walentyna Gorbacz, naczelnik Wydziału Promocji, Rozwoju Regionalnego i Współpracy z Zagranicą Starostwa Powiatowego w Hajnówce.

W strukturze Wydziału, zatrudniającego cztery osoby, wydzielono Centrum Turystyki Regionu Puszczy Białowieskiej – pełniące rolę centrum informacji turystycznej. W letnim sezonie turystycznym jednoosobowa obsada centrum jest wspierana przez stażystów.

- Po stronie białoruskiej także działają na terenie Puszczy Białowieskiej – punkty informacyjne – mówi Ludmiła Grieczanik z przedsiębiorstwa państwowego „Puszcza Białowieska” w miejscowości Kamieniuki. Punkty te są tutaj zintegrowane z biurami obsługi ruchu turystycznego.

Podczas Podlaskich Targów Turystycznych w Białymstoku hajnowskie centrum „it” dysponowało okolicznościową publikacją wydaną z okazji dziesiątej rocznicy przywrócenia powiatu hajnowskiego. Imponująca jest liczba 50 projektów turystycznych zrealizowanych w tym czasie. Ich wartość przekroczyła 30 mln zł, wśród których 21 mln stanowiły środki zewnętrzne. Stoisko powiatu hajnowskiego na tych targach było imponujące: piękny wystrój, bogactwo map, informatorów, a także atlas szlaków rowerowych.

Dynamika działań turystycznych powiatu wynika z wyjątkowego zaangażowania władz powiatu, ze starostą Włodzimierzem Pietroczukiem na czele. Starosta jest obecny na wszystkich targach turystycznych i zawsze chętnie nawiązuje dialog z odwiedzającymi. To na pewno pomaga w kreowaniu polityki turystycznej.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!