Czy powstanie punkt „it” w Domu Trzech Narodów

Trójwieś na Trójstyku

Czy będzie tu punkt „it”?

Istebna pięknieje – mówi Aneta Legierska z punktu „it” w Urzędzie Gminy Istebna. Ta beskidzka gmina jest laureatem wielu prestiżowych konkursów, a tworzy trójwieś – Istebna, Koniaków i Jaworzynka. Tu jest także charakterystyczny „trójstyk” – miejsce, w którym spotykają się granice Polski, Czech i Słowacji.

W Istebnej sprawnie funkcjonuje punkt „it” obsługiwany przez jedną osobę (wspieraną przez praktykantów). Współpracuje on ściśle z gminami Beskidzkiej Piątki.

Nowością jest otwarty 2 maja Dom Trzech Narodów, znajdujący się w miejscu styku byłych przejść granicznych – polskiego, czeskiego i słowackiego. Międzynarodowa galeria sztuki regionalnej, kawiarnia, miejsce służące spotkaniom integracyjnym i nauce języków obcych dla młodzieży z trzech sąsiadujących ze sobą państw, piękna sala koncertowa, studio nagrań i siłownia sportowa. To tylko niektóre z pomysłów na zagospodarowanie byłego przejścia granicznego między Jasnowicami i Bukowcem w gminie Istebna. W przyszłości będzie tutaj również punkt „it”.

Na razie musi wystarczyć jeden w siedzibie gminy. Choć władze myślą o utworzeniu punktów także w Koniakowie i Jaworzynce. Nie muszą to być placówki „etatowe”. Mogą przecież działać np. przy świetlicy, bibliotece, stowarzyszeniu, tam, gdzie istnieją dogodne warunki lokalowe i tam, gdzie pracują osoby mające zrozumienie dla turystyki i turystów - zastanawiamy się wspólnie – wykładowca i autor tej relacji z Istebnej ze swoją byłą studentką Anetą Legierską.

Gmina Istebna jest popularna przez cały rok, najsłabsza frekwencja jest na przełomie października i listopada i w marcu, ale to też zadanie dla naszej „it” – przekonuje A. Legierska, w którymś już pokoleniu związana z turystyką..

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit