Centrum Informacji Turystycznej w Koninie

Turystyka to ich konik

Turystyka to ich konik

Od 11 sierpnia 2010 r. Lokalna Organizacja Turystyczna „Marina” prowadzi pierwsze w subregionie konińskim Centrum Informacji Turystycznej***.  Ponad rok istnienia, a placówka już zbiera nagrody. Nic dziwnego, skoro jej załoga działa wedle dewizy „turystyka to nasz konik”.

Przez zaledwie półtora roku działalności Centrum uzyskało 3 gwiazdki w procesie certyfikacji w ramach projektu Polskiego Systemu Informacji Turystycznej. Następnie, podczas XXII-edycji Międzynarodowych Targów Turystycznych „Tour Salon” 2011 w Poznaniu, zostało ogłoszone laureatem konkursu organizowanego przez Polską Organizację Turystyczną na najlepsze Centrum Informacji Turystycznej zajmując II miejsce w kategorii ***.

Nagrodę odebrał kierownik placówki Adrian Rapeła.

Urządzenie CIT przy ul. Dworcowej 2 kosztowało 100 tys. złotych. Pomocy turystom udziela w Centrum dwóch pracowników władających językiem angielskim i niemieckim. Do dyspozycji gości są także stanowiska z dostępem do Internetu.  W placówce każdy otrzyma bezpłatne materiały informacyjne dotyczące turystyki Wielkopolski Wschodniej oraz uzyska kompleksową informacje o jej atrakcjach turystycznych, imprezach kulturalnych, turystycznych i sportowych, agroturystyce i turystyce weekendowej, bazie noclegowej i gastronomicznej subregionu konińskiego.

Na miejscu można też nabyć wydawnictwa turystyczne o regionie konińskim i Wielkopolsce (mapy, przewodniki turystyczne, Paszport Wielkopolanina, albumy, dukaty konińskie i inne).

W sezonie turystycznym, czerwiec – wrzesień, CIT otwarty jest w godz.:
9:00-17:00 (poniedziałek – piątek) oraz 10:00-14:00 (sobota). Poza sezonem turystycznym, od października do maja, CIT otwarty jest w godz.
8:00-16:00 (poniedziałek – piątek).

Centrum Informacji Turystycznej *** w Koninie

ul. Dworcowa 2, 62-510 Konin

tel.: 63/ 246-32-48

kontakt@turystyka.konin.pl; biuro@turystyka.konin.pl;

promocja@turystyka.konin.pl

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit