Nie do wiary, ale fakt

W Łagowie brak profesjonalnej „it”

Zamek Joannitów w Łagowie…Więcej »

Łagów jest uznawany za jedno z najważniejszych centrów turystyki Ziemi Lubuskiej. Dawne miasto (a dziś oficjalnie wieś, choć zupełnie przypominająca miasto) usytuowane w parku krajobrazowym, nad jeziorami, pośród lasów, jest też skarbnicą zabytkowej architektury. Nad malowniczymi, klimatycznymi uliczkami – jak przed wiekami – panują mury Zamku Joannitów.

- Trudno w to uwierzyć, ale w tej kolebce turystyki, mieście festiwali filmowych, nie ma profesjonalnej informacji turystycznej – mówi Beata Grzesik ze spółki Spa Morena, dzierżawiącej Zamek, prowadzącej Centrum Konferencyjne, Spa i Wellness. W opinii rozmówczyni władze samorządowe zbyt mało angażują się w promocję turystyki. - Cała troska o turystów, w tym o dostarczenie im publikacji informacyjnych, spoczywa na spółce zarządzającej zamkiem. Nie mogąc dłużej tłumaczyć się brakiem materiałów informacyjnych, sami spowodowaliśmy opublikowanie folderu i przewodnika - dodaje.

Beata Grzesik bardzo chwali współpracę z Polską Izbą Turystyki oraz z Jadwigą Błoch z Lubuskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej „Lotur”, która zaowocowała udziałem w wielu targach.
(jpp)

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit