Punkt „it” w Turtulu

W krainie Jaćwingów

Siedziba Zarządu Suwalskiego Parku Krajobrazowego i punkt „it”…Więcej »

- Najstarszy w Polsce Suwalski Park Krajobrazowy - cieszy się zasłużonym zainteresowaniem turystów - powiedziała w trakcie targów turystycznych w Białymstoku - Katarzyna Jaśkiewicz – odpowiedzialna za edukację i informację turystyczną w Parku.

Siedziba Zarządu Suwalskiego Parku Krajobrazowego znajduje się w niewielkiej wsi Turtul, przysiółku wsi Malesowizna. W budynku mieści się punkt informacji turystycznej, siedziba Stowarzyszenia Miłośników SPK „Kraina Hańczy”, baza edukacyjno-noclegowa, izba regionalna i wypożyczalnia sprzętu sportowego. Baza noclegowa oferuje pokój dwuosobowy i salę wieloosobową (24 miejsca) oraz samoobsługową kuchnię z jadalnią.

Pracownicy Parku są dumni, że mogą dołożyć swoją cegiełkę do badań nad ruchem turystycznym regionu. Rozmówczyni bardzo chwali współpracę z Podlaską Regionalną Organizacją Turystyczną. Są to korzyści obopólne: udział w targach, promocja, tworzenie baz danych, szkolenia. Oferta edukacyjna Parku zachęca do korzystania z zajęć „Zielonej Szkoły”, z wycieczek z przewodnikiem, prelekcji, slajdów, prezentacji multimedialnych, filmów o tematyce przyrodniczej.

W punkcie „it” pojawiają się turyści przez cały rok, także zimą, która ostatnimi laty okazuje się zresztą niezbyt sroga. Na miejscu mogą się zaopatrzyć się w mapę, przewodniki po ścieżkach i trasach rowerowych.

Park ma wielu sojuszników, co sprzyja wymianie informacji, a także koordynowaniu przedsięwzięć. Dobrze układa się współpraca z prezes Elżbietą Niedziejko z Suwalskiej Izby Rolniczo-Turystycznej. Dzięki temu w obiektach parku jest dostępna informacja o kwaterach agroturystycznych, zaś w kwaterach - publikacje parku coraz skuteczniej przekonujące do przestrzegania zasad ochrony przyrody także, a może nawet przede wszystkim, w interesie rozumnej turystyki.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit