Powieść – film - życie

W krainie Reymonta

„Domek Reymonta”…Więcej »

- Wszystko, co daje dziś szansę rozwoju turystyki zawdzięczamy nobliście Władysławowi Stanisławowi Reymontowi, który tutaj umieścił akcję „Chłopów”, oraz ekranizacji jego powieści dokonanej przez Jana Rybkowskiego – mówi Elżbieta Nowak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Lipcach Reymontowskich. – Wspaniałym popularyzatorem tej spuścizny jest także działający od 75 lat Amatorski Zespół Regionalny im. Władysława St. Reymonta, wystawiający z powodzeniem widowisko „Wesele Boryny” – dodaje.

Rozmówczyni jest dumna, że Emilia Krakowska – słynna odtwórczymi roli Jagny w filmie „Chłopi” – jako Honorowa Obywatelka Gminy często ją odwiedza i przyczynia się do promocji tego zakątka kraju.

Promocja na miejscu…

Informują i promują Lipce Reymontowskie punkty „it” - czynne zarówno w miejscowym GOKSiR, jak też w Gminnym Centrum Informacji oraz Muzeum Mazowsza Zachodniego, będącego dużą atrakcją. Muzeum ukazuje m.in. folklor Lipiec, a także dzieje tej miejscowości, w której zachowała się zabytkowa manufaktura włókiennicza. Można też zobaczyć niedawno odrestaurowany domek dróżnika kolejowego, w którym mieszkał pisarz.

Gmina współpracuje też z innymi miejscowościami związanymi z W.S. Reymontem, min. z gminami Kobiele Wielkie i Warta.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit