Regionalna Informacja Turystyczna Stowarzyszenia „Kaszuby Północne”

W Pucku teraz „it” przy Rynku

6 czerwca br. dokonano uroczystego otwarcia Centrum Informacji Turystycznej na Rynku w Pucku. Placówka ma dwuosobową obsadę etatową. - Startujemy w tym roku z nową kadrą - mówi Barbara Mudlas koordynator tej placówki, utworzonej przez Lokalną Organizację Turystyczną - Stowarzyszenie Turystyczne „Kaszuby Północne”, znane dawniej jako „Norda”.

LOT skupia samorządy i branżę turystyczną powiatów puckiego i wejherowskiego. Do stowarzyszenia należy też m.in. zasłużony harcerski Ośrodek Morski.

W opinii rozmówczyni sezon jest bardzo udany, a przeplatające się słoneczne i mniej słoneczne dni powodują, że goście - obok plaży - wybierają też inne atrakcje: szlaki piesze, rowerowe i, oczywiście, turystykę wodną. Nie brak zainteresowanych atrakcjami krajoznawczymi, jak groty w Mechowie, sanktuarium w Swarzewie, kalwaria w Wejherowie, Muzeum Ziemi Puckiej. Niektórzy szukają miejsca, w którym generał Haller wrzucił do Bałtyku pierścień, zaślubiając Polskę z morzem po latach niewoli. Goście wędrując po mieście chętnie zaglądają do na wpół legendarnej i czynnej (!) smażalni ryb kaszubskiego rodu Budziszów, połączonej z prywatnym muzeum.

Kalendarz imprez jest tak bogaty, że rozmówczyni odsyła do strony internetowej, zapewniając, że każdy znajdzie tutaj propozycję dla siebie.

- Pracy jest dużo, ale jest ona pasjonująca - zapewnia B. Mudlas. - Goście przybywają z wielu krajów, także ze Szwecji, Grecji, a nawet amerykańskiej Florydy.  Pytają o atrakcje, a także o noclegi. Właściciele bazy noclegowej nie maja więc co narzekać. Już przyzwyczaili się do zgłaszania wolnych miejsc noclegowych do naszego CIT.

(jpp)

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit