Kielce

Świętokrzyska sieć „it”

witokrzyska_sie_IT

W Kielcach otwarte  zostało Regionalne Centrum Informacji Turystycznej. Mieści się ono w przy ul. Sienkiewicza 29. Działa pod auspicjami Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego.

Nowoczesna kielecka placówka tworzy wraz z 30 innymi centrami i punktami „it” w regionie, System Informacji Turystycznej. Ale nie tylko w nich można uzyskać informacje. Są one dostępne  również przez telefon oraz pocztę elektroniczną w językach angielskim, niemieckim i rosyjskim. Dla tych, którzy chcą lepiej poznać Świętokrzyskie, placówki udostępniają bezpłatne materiały promocyjne tj. mapy, przewodniki, foldery.

- Stworzenie Systemu Informacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego jest odejściem od pewnych schematów administracyjnych. Centra informacji umieszczono nie tylko w dużych miastach regionu, ale również w miejscach, gdzie turystów przyciąga konkretna atrakcja, np. Jurapark w Bałtowie – mówi Małgorzata Wilk-Grzywna, dyrektor Biura Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego.

Regionalne Centrum Informacji Turystycznej pełni także rolę promocyjną, współpracując z mediami i ośrodkami kulturalnymi. Jednocześnie funkcją RCIT jest gromadzenie wszelkich danych turystycznych ze świętokrzyskiego i zamieszczanie ich na portalu www.swietokrzyskie.travel. Centrum jest również miejscem, gdzie turyści i mieszkańcy mają  możliwość zgłaszania władzom samorządowym potrzeb z zakresu infrastruktury turystycznej.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit