I miejsce

Wojewódzkie Centrum Informacji Turystycznej w Olsztynie

Zwycięski team…Więcej »

Powstało w 2000 roku, w ramach Departamentu Turystyki Urzędu Marszałkowskiego. W lipcu 2003 r. weszło w struktury Warmińsko-Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

WCIT położone jest w centrum miasta, przy wejściu na Starówkę. W odległości 50 m znajduje się parking nie strzeżony, a w odległości 100 m – parking strzeżony. Lokal usytuowano na parterze, ma on wygodny podjazd dla niepełnosprawnych. Oznaczony jest znakiem „it” i dużym napisem „informacja turystyczna” z dwóch stron budynku. Drogę do niego wskazuje kilka znaków na terenie miasta. Centrum zaznaczone jest także na trzech wielkogabarytowych tablicach z planem miasta, rozmieszczonych w punktach ważnych dla ruchu turystycznego.

Wejście do Centrum i samo pomieszczenie są bardzo estetyczne. Powierzchnia obsługi interesantów wynosi 30 m2, wyposażona jest w kontuar do obsługi, stolik, dwa krzesła. Na potrzeby turystów WCIT dysponuje materiałami promocyjno-informacyjnymi. Turyści mogą tu otrzymać bezpłatnie około 60 pozycji wydawniczych (szlaki piesze i rowerowe, informator adresowy, atrakcje turystyczne, plany miast, mapa województwa z zabytkami i atrakcjami, przewodnik po imprezach, informatory dostarczane przez samorządy lokalne z terenu ich działania) oraz około 100 ulotek reklamujących obiekty noclegowe.

Dyrektor Biura Elżbieta Zawadzka dysponuje 4-osobowym zespołem. To Monika Mikulska, Irena Zawalich, Anna Krawczyńska i Adam Kulka. Wykonują oni pracę informatorów oraz inne zadania związane z działalnością Warmińsko-Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Ich staż pracy w informacji turystycznej wynosi od roku do 5 lat. Posługują się językiem niemieckim, angielskim i rosyjskim. Zasięg udzielanych przez nich informacji jest bardzo szeroki. Dotyczy zarówno samego Olsztyna (noclegi, imprezy, atrakcje, gastronomia, rekreacja, handel), jak i województwa warmińsko-mazurskiego (atrakcje, noclegi, szlaki, wypożyczalnie sprzętu turystycznego, imprezy), kraju (noclegi, komunikacja) oraz podróży zagranicznych (wizy, opłaty, noclegi, promy, przewozy autokarowe).

Pracownicy WCIT obsługują wizyty studyjne dziennikarzy i touroperatorów oraz świadczą usługi przewodnickie. Poza tym obsługują stoisko regionalne na targach krajowych i zagranicznych, na bieżąco weryfikują bazę danych, przygotowują materiały do wydawnictw, zajmują się wysyłka materiałów informacyjnych, obsługują pocztę elektroniczną i udzuelaja dziennie dziesiątki informacji telefonicznych.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit