Nowy punkt „it” w Kołobrzegu

Współpraca się opłaca

Kołobrzeskiemu Centrum Promocji i Informacji Turystycznej przybył nowy, trzeci w mieście, Punkt Informacji Turystycznej. Otwarto go 5 września, a siedzibę znalazł w najbardziej uczęszczanym miejscu Kołobrzegu - w porcie pasażerskim.

Na uroczyste otwarcie nowego punktu „it” przyjechał dr Stefan Kerth, burmistrz zaprzyjaźnionego z Kołobrzegiem niemieckiego Barth. Dzięki współpracy z tym miastem Kołobrzeg otrzymał unijne fundusze na projekt „Poprawa Transgranicznej Infrastruktury Turystycznej Nabrzeża Rzeki Parsęty przy Latarni Morskiej”. Projekt realizowany był z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach inicjatywy Wspólnotowej Interreg IIIA. Umowę podpisano w 2006 roku, miasto otrzymało 3.181263,16 zł, czyli 75 procent kosztów inwestycji.

W ramach projektu przebudowano dawną portiernię Polskiej Żeglugi Bałtyckiej, w której Centrum Promocji i Informacji Turystycznej urządziło nowy punkt „it”. Zmienił się też wygląd nabrzeża portowego i terenu wokół Latarni Morskiej. Wyremontowano torowisko w porcie, przebudowano nabrzeże, ułożona została nowa, kolorowa nawierzchnia, zagospodarowano zieleniec przy Latarni, w porcie pojawiły się ławki dla turystów.

- Celem tego projektu było podniesienie jakości usług turystycznych, poprawa usług w zakresie informacji turystycznej, szczególnie dla turystów z Niemiec – mówi Janusz Gromek, prezydent Kołobrzegu.

Burmistrz Stefan Kerth przyznaje, że dzięki partnerskiemu wsparciu w Barth możliwe było stworzenie nowoczesnej bazy żeglarskiej, z której korzystają również kołobrzescy żeglarze. Właśnie od żeglarzy zaczęły się oficjalne kontakty obu miast, które w 2001 roku podpisały umowę o partnerstwie.
(ed)

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit