Punkt „it” w Tomaszowie Lubelskim

Z domu parafialnego do centrum miasta

Dzięki lepszej dostępności punktu możliwe będzie poprawienie świadczenia usług klientom zwracającym się z pytaniami z zakresu turystyki regionu / fot.: Archiwum LOT Roztocze

Od dyrektora Lokalnej Organizacji Turystycznej Roztocze Michała Basińskiego otrzymaliśmy informację, iż punkt informacji turystycznej w Tomaszowie Lubelskim ma nową siedzibę.

Do tej pory punkt „it” zajmował pomieszczenia w Domu Pielgrzyma parafii pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny. W październiku 2011 przeniesiony został do budynku przy ulicy Kościelnej 9. Pod tym samym adresem mieszczą się też biura LOT Roztocze. Przez trzy lata działalności w domu parafialnym pracownicy punktu „it” służyli fachową obsługą kilku tysiącom turystów,  mieszkańców Tomaszowa i regionu.

Nowa lokalizacja informacji turystycznej jest korzystniejsza od poprzedniej. Znajduje się bliżej miejskiego rynku. Zdaniem Michała Basińskiego, dyrektora biura LOT Roztocze punkt będzie bardziej widoczny i przyciągnie jeszcze więcej zainteresowanych. - Poprzedni lokal, w którym prowadziliśmy działalność był trochę na uboczu. Wielu turystów do nas nie zaglądało. Teraz trudno będzie nas ominąć, ponieważ jesteśmy tuż przy trasie do zabytkowego sanktuarium. Jak twierdzi dyrektor LOT, dzięki łatwiejszej dostępności punktu możliwe będzie poprawienie świadczenia usług klientom zwracającym się z pytaniami z zakresu turystyki regionu, ale też rozwinięcie sprzedaży regionalnych wydawnictw, przewodników, widokówek i pamiątek z motywem Tomaszowa Lubelskiego i Roztocza. Nowy punkt „it” przy Kościelnej 9 wymaga jeszcze zamontowania widocznego dla klientów szyldu zewnętrznego.

Tomaszowski punkt „it” poddał się procedurze kategoryzacyjnej przeprowadzonej przez Polską Organizację Turystyczną we współpracy z Lubelską Regionalną Organizacją Turystyczną. Przeszedł ją pomyślnie i otrzymał certyfikat. Może poszczycić się posiadaniem trzech gwiazdek.

Punkt Informacji Turystycznej

Lokalnej Organizacji Turystycznej Roztocze

ul. Kościelna 9, 22-600 Tomaszów Lubelski

tel.: 84/ 665-85-05, e-mail: biuro@lot.roztocze.com

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit