Będzie placówka „it” w Siedlęcinie

Zajrzyjcie do gminy Jeżów Sudecki, odwiedźcie Szlak średniowiecznego prawa

Krzyże pojednania stoją zazwyczaj przy drogach i na przykościelnych cmentarzach, czasem w miejscach bardziej ustronnych. Przy krzyżach postawiono tablice z opisami i mapami. Dzięki temu nie sposób ich przeoczyć. Miejscowości, w których są krzyże, oddalone są od siebie o kilka kilometrów. Można więc zorganizować wycieczki ich szlakiem zarówno piesze, jak i rowerowe czy samochodowe

W trakcie targów „Tour Salon” w ekspozycji  gminy Jeżów Sudecki uwagę zwracała bogato ilustrowana publikacja „Szlakiem średniowiecznego prawa”. - Prowadzi ona po malowniczych Górach Kaczawskich, w których zachowały się liczne średniowieczne krzyże pojednania – mówi Bożena Matuszewska, przewodnik sudecki,  pracownik Urzędu Gminy Jeżów Sudecki.

Gmina, znajdująca się w bezpośrednim sąsiedztwie Jeleniej Góry, nie prowadzi własnego punktu informacji turystycznej, choć ,oczywiście, informacje i materiały można uzyskać w Urzędzie Gminy. Rozmówczyni bardzo chwali roboczą współpracę z Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej Książnicy Karkonoskiej w Jeleniej Górze, która to placówka nie tylko promuje obszary gminy, ale także służy merytoryczną pomocą, dzięki doświadczonym pracownikom z Barbarą Różycką-Jaskólską na czele.

- Ale, to nie wystarcza, pragniemy mieć własną placówkę  informacji turystycznej. Powstanie ona w miejscu najbardziej do tego predestynowanym, tj. w unikalnej wieży rycerskiej w Siedlęcinie, w dolinie Bobra. Wieża należąca do Fundacji Zamek Chudów, dzięki troskliwej opiece, znajduje się teraz w bardzo dobrym stanie, a Bóbr to teraz znów czysta rzeka   - mówi Bożena Matuszewska, zachęcając do spacerów, np. do schroniska „Perła Zachodu” i Jeleniej Góry.  Amatorom sportów zimowych warto polecić całoroczny ośrodek rekreacyjny na Łysej Górze. Spotykają się tu także amatorzy rakiet śnieżnych.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit