Centrum „it” w Kowarach

Zaproszenie na Zjazd Saniami Rogatymi

Nieco w cieniu Szklarskiej Poręby i Karpacza pozostają Kowary – zabytkowe miasto pośród gór, cenione w lecznictwie dzięki tutejszym komorom radonowym. Góry otaczające miasto tworzą wspaniale warunki do uprawiania turystyki pieszej i narciarskiej – mówi Magdalena Żurawska, stażystka w Centrum Informacji Turystycznej, na co dzień studentka Zamiejscowego Wydziału Wrocławskiego Uniwersytetu Ekonomicznego w Jeleniej Górze.

- Po intensywnym okresie świąteczno-noworocznym, a przed feriami szkolnymi, pojawiła się szansa, aby stali pracownicy centrum „it” wreszcie skorzystali z urlopu, a ja ich zastępuję - chyba nieźle, skoro zbieram pochwały - mówi M. Żurawska, chwaląc się, że zna Sudety z autopsji, a jej przyszły zawód – praca w turystyce – wynika z zamiłowania.

Plusem Kowar jest fakt, że nie ma tutaj wielkich obiektów noclegowych, a rozproszona baza kwater i pensjonatów jest bardzo urozmaicona i dostępna na każdą kieszeń.

Potwierdzają to pinie gromadzone w centrum „it”. - Choć podlega ono, i zlokalizowane jest, w Urzędzie Miasta, to wszyscy interesanci zwracają uwagę, że nie odczuwają tu atmosfery urzędu – podkreśla rozmówczyni. Wynika to pewnie z pozytywnego stosunku do gości przekazywanego tutaj z pokolenia na pokolenie - zastanawiamy się wspólnie.

W kowarskim centrum „it” wszystkie usługi są bezpłatne. - Dysponujemy mapami, informatorami i folderami miasta, dalszych okolic, coraz częściej dostarczanymi przez zainteresowanych własnej inicjatywy – mówi stażystka. - Ale pod tym względem nasi partnerzy z Czech są jeszcze bardziej aktywni i konsekwentni, zasypują nas bardzo dobrymi materiałami, o które – w przypadku partnerów krajowych – trzeba często prosić - dodaje.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit