Placówki „it” w Szczecinie

Ze Szczecińską Kartą Turystyczną

- Stolica Pomorza Zachodniego była zawsze otwarta na turystykę, a faktyczna likwidacja granic stała się dla naszego miasta wielka szansą, z której skwapliwie korzystamy - mówi  Małgorzata Borzuchowska kierownik Referatu Turystyki w Wydziale Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Szczecina.

Małgorzata Borzuchowska doceniania rolę profesjonalnych placówek „it”, sama bowiem zetknęła się w swoim życiu zawodowym z ich funkcjonowaniem - pracowała w szczecińskim oddziale Centralnego Ośrodka Informacji Turystycznej.

Placówek „it” jest w samej stolicy Pomorza Zachodniego aż trzy. Centrum Informacji Turystycznej przy Al. Niepodległości 1a, Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej, ul. Korsarzy 34 (Zamek Książąt Pomorskich) oraz Punkt Informacji Turystycznej przy ul. Kolumba 1.

Szczecin blisko współpracuje z Berlinem,  efektem tej współpracy stały się bilety kolejowe na trasie Szczecin - Berlin. Płacąc 10  euro możemy nie tylko odbyć podroż do Berlina, ale także podróżować bezpłatnie komunikacją miejską po tym mieście.  Oferta działa „w obie strony” , to znaczy, że  mogą z niej skorzystać berlińczycy zainteresowani wizytą w Szczecinie, a jest ich coraz więcej.

Niezależnie, m.in. w centrach informacji turystycznej miasta, można kupić Szczecińską Kartę Turystyczną, która wraz z Miejskim Szlakiem Turystycznym stanowi kolejną atrakcyjną zachętą do aktywnego zwiedzania miasta. Zapewnia zwiedzającym zniżki w niektórych instytucjach kulturalnych, restauracjach itp., upoważnia także do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską.

 Do nabycia jest w dwóch wersjach: dobowej oraz 3-dniowej.

(jpp)

 


Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit