Gdańskim Centrum Informacji Turystycznej

Zwiedzanie z audioprzewodnikiem

Najnowszy produkt na gdańskim rynku turystycznym to audioguide - najlepszy sposób na wędrówkę po Gdańsku. Niewielkie urządzenie, którego design przygotowało Porsche, w niemal intuicyjny sposób prowadzi turystę po najatrakcyjniejszych zakątkach miasta. Audioguide można wypożyczać w Gdańskim Centrum Informacji Turystycznej.

Miejsca, jakie można poznać bliżej dzięki audioguide, to m. in. Bazylika Mariacka, ul. Długa i Długi Targ, Hala Targowa, Katownia i Złota Brama, Plac Obrońców Poczty Polskiej, Plac Solidarności, Ratusz Staromiejski, Ulica Mariacka, Wielka Zbrojownia czy Port Gdański.

Audio-podróż po historii

Ciekawie przygotowane teksty, dzięki głosom znanych aktorów wprowadzają turystę w życie mieszkańców dawnego Gdańska. Artyści wcielają się w króla mórz Neptuna, Jana Heweliusza, Jana Uphagena, czy Daniela Fahrenheita. Oprócz ich barwnych i niezwykle ciekawych opowieści można także posłuchać informacji i historii różnych miejsc w Gdańsku.
Gdańskie Centrum Informacji Turystycznej przy ulicy Długi Targ 28/29 (niedaleko Zielonej Bramy) wraz z urządzeniem proponuje każdemu turyście mapkę miejsc, w których automatycznie uruchamia się nagranie. Na żądanie - po wciśnięciu przycisku - dostępna jest także druga, bardziej szczegółowa audycja o miejscu, w którym właśnie znajduje się turysta. Zabytki można odwiedzać w dowolnej kolejności i w najwygodniejszym tempie.

Dodatkowo dostępne są jeszcze dwie audycje o historii miasta uruchamiane w dowolnym miejscu. Można więc na przykład usiąść sobie w kawiarni i… posłuchać co Neptun ma do opowiedzenia o Gdańsku!

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit