Agroturystyka, energia odnawialna, ekorolnictwo, kształtowanie środowiska

Agroturystyka

Agroturystyka, energia odnawialna, ekorolnictwo, kształtowanie środowiska / red. Tomasz Malczyk. – Nysa: Oficyna Wydawnicza PWSZ, 2010. – 191 s.: il.; 24 cm. – (Nyski Festiwal Nauki: monografia poglądowa. Zarządzanie Wiedza w Regionie; nr 1). ISBN 978-83-60081-36-5


Zbiorowy tom pokonferencyjny konferencji Zarządzanie wiedzą w rolnictwie, która odbyła się wiosną [2010 roku] w PWSZ w Nysie. Konferencja poświęcona była określeniu możliwości wdrażania technologii innowacyjnych w obszarach wiejskich w ujęciu regionalnym, wojewódzkim, krajowym, a nawet międzynarodowym. Jednocześnie zdefiniowane zostały sposoby realizacji polityki edukacyjnej, naukowo-badawczej i wdrożeniowej z polityką rolną.

Z uwagi na duże i trwające już wiele lat przeobrażenia związane z obszarami wiejskimi, następuje wyraźna potrzeba zmiany spojrzenia na zawód rolnika, a wręcz jego radykalnego przedefiniowania i dopasowania do obecnych i przyszłych realiów. Daje to możliwość utrzymania, a wręcz poszerzania możliwości zarobkowania mieszkańcom terenów wiejskich, zdecydowanie uatrakcyjnia wieś, wzbudza zainteresowanie do inwestowania na terenach rolniczych, modernizuje merytorycznie i strukturalnie obszary wiejskie (T. Malczyk).

W publikacji poszczególne referaty pogrupowane są w ze względu na pochodzenie ich autorów:

● administracja państwowa i samorządowa;

● organizacje związane z rozwojem obszarów wiejskich;

● jednostki naukowo-badawcze;

● praktyczne aspekty rozwoju gminy, wsi oraz gospodarstw.

Publikacja zawiera również część informującą o produktach finansowych przeznaczonych dla obszarów wiejskich.

Spis treści - pobierz (.pdf): http://www.pwsz.nysa.pl/oficyna/tresci/agroturystyka.pdf

Zamówienia przyjmuje : Oficyna Wydawnicza Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie, ul. Marcinkowskiego 6-8, pokój 10, 48-300 Nysa, tel. 77 409-05-67, fax: 77 435-29-89, email: oficyna@pwsz.nysa.pl. Istnieje możliwość zamówienia wydanych pozycji za zaliczeniem pocztowym. Poniżej do ściągnięcia formularz zamówienia w formacie PDF: http://www.pwsz.nysa.pl/oficyna/form_zam.PDF. Wszystkie dostępne pozycje książkowe można nabyć w kiosku na parterze, w budynku głównym PWSZ przy ulicy Chodowieckiego 4.

Źródło: Oficyna Wydawnicza Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie, data dostępu 06.11.2010

 

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit