Bibliometria w zarządzaniu technologiami i badaniami naukowymi

Bibliometria w zarządzaniu technologiami i badaniami naukowymi
Bibliometria w zarządzaniu technologiami i badaniami naukowymi / Krzysztof Klincewicz, Marcin Żemigała, Michał Mijal. Warszawa: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, 2012 – 339 s.

Dokument online: http://www.nauka.gov.pl/fileadmin/user_upload/20120118_Bibliometria_w_zarzadzaniu_technologiami_i_badaniami_naukowymi.pdf

O czym będzie ta książka? Niniejsza książka została przygotowana na zamówienie Departamentu Strategii Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) w związku z planami stworzenia „Obserwatorium badań naukowych i rozwoju technologii”. Książka prezentuje możliwości wykorzystania bibliometrii w zarządzaniu technologiami i badaniami naukowymi. Bibliometria to zbiór technik badawczych, stosowanych do ilościowych analiz publikacji, w tym publikacji naukowych i dokumentów patentowych. Bibliometria lub szerzej naukometria (ang. scientometrics) może być również traktowana jako odrębna dyscyplina badawcza w obszarze naukoznawstwa, zajmująca się badaniami rozwoju nauki jako procesu informacyjnego. Do typowych zastosowań praktycznych bibliometrii należy analiza działalności badawczorozwojowej, prowadzona w związku z potrzebami osób zarządzających podmiotami w sektorze B+R oraz formułujących politykę naukową lub politykę innowacyjną.
Źródło: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, data dostępu 03.07.2012

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!