Jak dodać prace do Google Scholar i zwiększyć liczbę cytowań oraz indeks Hirscha

Jak dodać prace do Google Scholar i zwiększyć liczbę cytowań oraz indeks Hirscha

Jak dodać prace do Google Scholar i zwiększyć liczbę cytowań oraz indeks Hirscha / Emanuel Kulczycki. Poznań: Stowarzyszenie EBiB, 2013,– 60 s.; ISBN 978-83-63458-04-1

Zgodnie z zapowiedzią poradnik Jak dodać prace do Google Scholar i zwiększyć liczbę cytowań oraz indeks Hirscha. Poradnik dla początkujących jest już do pobrania z Repozytorium AMUR. Możecie to zrobić bezpośrednio w tym wpisie.

Poradnik dla początkujących

Jak dodać prace do Google Scholar i zwiększyć liczbę cytowań oraz indeks Hirscha. Poradnik dla początkujących to książka skierowana przede wszystkim do badaczy, którzy chcą zrozumieć, na jakiej zasadzie ich prace są widoczne i dostępne w bazie Google Scholar. W prosty i przystępny sposób opisane są zasady indeksowania tekstów oraz pokazane jest, w jaki sposób naukowiec może upowszechnić swój dorobek, poszerzając w ten sposób krąg czytelników.

Referencyjną wersją jest wersja w PDF-ie, która liczy sobie 60 stron (wydawca: Stowarzyszenie EBIB: ISBN 978−83−63458−04−1)

Z wprowadzenia:

Zdecydowałem się napisać poradnik na temat możliwości aktualizowania informacji w Google Scholar, gdyż w sieci nie jest łatwo znaleźć wyczerpujące materiały na ten temat. Można wskazać informacje dla webmasterów, które jednakże nie są skierowane do autorów naukowych.

Nie podejmuję się tutaj wartościowania naukometrii i bibliometrii oraz wykorzystywania wskaźników ilościowych do oceny pracy naukowców. Rozumiem, że stanowisko takie ma wielu przeciwników i zwolenników. Nie można jednakże zaprzeczyć temu, że nauka (nie rozróżniam na światową i polską) musi być w jakiś sposób zarządzana. A ci, którzy nią zarządzają, wykorzystują właśnie takie, a nie inne sposoby.

Poradnik składa się z trzech części, w których staram się: I – wytłumaczyć podstawowe terminy, aby następnie w części II – pokazać, jak można dodać swoje prace. W ostatniej III części – rozwijam kilka spraw technicznych.

● PDF: https://repozytorium.amu.edu.pl/jspui/bitstream/10593/4369/1/Jak_dodac_prace_do_Google_Scholar.pdf

● ePUB: https://repozytorium.amu.edu.pl/jspui/bitstream/10593/4369/2/Poradnik.epub

● MOBI: https://repozytorium.amu.edu.pl/jspui/bitstream/10593/4369/3/Poradnik.mobi

● Aktualna wersja zawsze pod adresem: http://ekulczycki.pl/poradnik/

Autorem poradnika, który udostępniony jest na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska [http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/pl/], jest Emanuel Kulczycki: http://ekulczycki.pl/autor/.

Źródło: Warsztat badacza, data dostępu 08.01.2013

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit