MSZ: iPolak – pierwsza aplikacja mobilna dla podróżujących Polaków

MSZ: iPolak – pierwsza aplikacja mobilna dla podróżujących Polaków

iPolak to mobilna wersja książkowego poradnika „Polak za granicą”, wydawanego przez MSZ od 1996 roku, najpierw w formie książkowej, a później udostępnianego w wersji internetowej. Teraz informacje przydatne w każdej podróży są dostępne także w wersji mobilnej.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych stało się tym samym pierwszą instytucją państwową w Polsce, która stworzyła aplikację przeznaczoną dla urządzeń mobilnych – smartfonów iPhone oraz urządzeń iPod i iPad.

● Można ją pobrać za darmo z platformy AppStore: http://itunes.apple.com/us/app/ipolak/id470828486?ls=1&mt=8

Aplikacja iPolak ułatwi dotarcie lub kontakt z polskimi placówkami dyplomatycznymi za granicą, wskaże na mapie drogę do najbliższej z nich. Można w niej znaleźć także najbardziej aktualne ostrzeżenia dla podróżujących publikowane przez MSZ, porady jak zadbać o własne bezpieczeństwo, jak dopełnić procedur wizowych lub co należy zrobić w trudnych sytuacjach podczas wyjazdów.

Dzięki iPolakowi uzyskamy porady dla kierowców, informacje dotyczące ubezpieczeń przydatnych w czasie podróży, dane demograficzno-geograficzne o krajach świata, czy informacje walutowe.

To dopiero początek działań MSZ związanych z tworzeniem aplikacji mobilnych. W przyszłości iPolak będzie dostępny także w wersjach na platformy BlackBerry OS oraz Android.

Biuro Rzecznika Prasowego
Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Źródło: Prawo Turystyczne – Piotr Cybula, data dostępu 16.11.2011

● Dostęp do poradnika „Polak za granicą 2011”, dokument online: http://poradnik.poland.gov.pl/; ponadto dostęp do wersji html: http://www.msz.gov.pl/Poradnik,Polak,za,granica,-,wersja,HTML,20735.html, data dostępu 16.11.2011

 

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!