Praca dyplomowa z turystyki: podręcznik akademicki

Praca dyplomowa z turystyki: podręcznik akademicki

Praca dyplomowa z turystyki: podręcznik akademicki / Waldemar Cudny, Blanka Gosik, Maria Piech, Rafał Rouba. Łódź: Łódzkie Towarzystwo Naukowe, 2011,– 130 s.; ISBN 978-83-60655-56-6

Książka jest autorstwa kwartetu pracowników Instytutu Turystyki i Rozwoju Gospodarczego Uniwersytetu Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim, którzy na bazie swoich wieloletnich doświadczeń z seminariów zarówno licencjackich jak i magisterskich zebrali w jednej pozycji podstawowe kwestie dotyczące pisania prac dyplomowych z zakresu turystyki. Całość liczy ok. 130 stron na których zawarta została wiedza nieodzowna, zarówno słuchaczom studiów licencjackich jak również magisterskich. Wiadomości zostały podane studentom w sposób przystępny i oparty o liczne przykłady praktyczne. Książka dostępna jest w księgarni internetowej ŁTN, jak również zostanie rozesłana do bibliotek uczelnianych w całej Polsce. Pozdrawiam
Rafał Rouba
Tomaszów Mazowiecki, 18.11.2011 roku

Spis treści
1. Wstęp – parę słów o tym, dlaczego warto tę książkę przeczytać, zanim się zasiądzie do pisania…, i czy można napisać pracę i przy tym nie osiwieć… oraz jak to zrobić, żebyś to TY wykończył sprawnie pracę, a nie ONA Ciebie …. (Waldemar Cudny)
2. Zasady wyboru tematu pracy dyplomowej – to właśnie ON będzie panem Twojego losu i czasu na ostatnim roku studiów. Dobry – pozwala cieszyć się każdym dniem, nieprzemyślany – skazuje nieszczęśnika na tantalowe męki. Jak mądrze wybrać …? (Waldemar Cudny)
3. Sztuka automotywacji – życie jest takie krótkie, a Ty musisz ślęczeć nad pracą. Jak zabrać się do roboty, każdy dzień puentować kolejnym sukcesem, a całość skończyć na czas i na pewno… (Rafał Rouba)
4. Współpraca między promotorem a dyplomantem – jak lubić się nawzajem aż do samego końca, otrzymać maksymalną pomoc w trakcie pisania i zapewnić sobie wsparcie na obronie pracy … (Rafał Rouba)
5. Badania - podstawowe pojęcia i podział metod – pierwsze kroki w dżungli metod – czym się różnią ilościowe od jakościowych, a czym kameralne od terenowych … (Waldemar Cudny)
6. Przegląd podstawowych metod badań – metody badań z zasady będące przyczyną studenckich koszmarów nocnych, tu przedstawione w bardzo logiczny i przystępny sposób, wydają się przyjazne niczym renifer Świętego Mikołaja na dwa dni przed Wigilią (Waldemar Cudny)
7. Gromadzenie materiałów źródłowych – pisanie pracy polega na czytaniu i pisaniu, pisaniu i czytaniu”; czyli co i jak czytać żeby praca postępowała w tempie błyskawicy bez używania kombinacji klawiszy Ctrl+C / Ctrl+V, a jej efekty zaskoczyły nawet samego piszącego (Maria Piech)
8. Struktura i konstrukcja pracy – czyli czym wypełnić natrętną biel kartek aby promotor był zadowolony, ocena pozytywna, a dyplomant ciągle wesół. (Rafał Rouba)
9. Zasady technicznego opracowania tekstu – podpisy, przypisy, odstępy, wcięcia, odnośniki – czyli jak trzymać kanon, żeby wyszło dobrze. (Blanka Gosik)
10. Errare humanum est – najczęstsze błędy w pracach – błędy dzielimy na: wybaczalne, niewybaczalne, te które cieszą i te które bawią – każdy ma prawo do błędu, ale saper myli się tylko raz (Waldemar Cudny, Rafał Rouba)
11. Zakończenie – trochę o tym, o czym było wcześniej, ale także o meandrach przygotowań do obrony i o walce ze stresem czyli jak nie zapomnieć oddychać. (Rafał Rouba)
Załączniki – wzory i wzorki kwestionariuszy, ankiet, kart tytułowych i innych wszelakości, które prędzej czy później i tak się przydadzą...
Bibliografia – to co trzeba było najpierw przeczytać, żeby później napisać …
Streszczenie po angielsku
Streszczenie po słowacku
● Zamówienia realizuje Firma Księgarska Wiesława Juszczaka, dokument online: http://www.fkwj.pl/ksiazki/LTN0042/ , data dostępu 07.02.2012

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit