Słownik turystyki i krajoznawstwa

Słownik turystyki i krajoznawstwa

Słownik turystyki i krajoznawstwa / Eugeniusz Mazur; Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Turystyki w Częstochowie. – Częstochowa: Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Turystyki, 2012. – 152 s. ; 25 cm. Bibliogr. s. 151-152. Indeks. ISBN 978-83-933915-0-9

Ze wstępu. Słownik turystyki i krajoznawstwa jest przeznaczony dla środowiska studenckiego Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Turystyki w Częstochowie. W porównaniu z pierwszym wydaniem (Uniwersytet Szczeciński, 2000), częściowo zmieniono i rozszerzono o około 200 terminów (haseł), w wyniku czego obecna ich liczba przekracza 500, ułożonych alfabetycznie. Objętościowo zaś, według liczby stronic, Słownik uległ podwojeniu (obszerniejsza treść haseł).

W doborze haseł (pojęć i terminów) autor wykorzystał wiele publikacji - zamieszczonych w bibliografii. Po zweryfikowaniu zamieszczono te hasła, które są zgodne z merytorycznym celem publikacji. W doborze haseł autor kierował się również własnymi doświadczeniami (jako wykładowca). Przy wyrazach pochodzących z języków obcych podano ich źródłosłów (oryginalne znaczenie). W większości przypadków treść haseł została zmodyfikowana i przystosowana do potrzeb publikacji, tam zaś, gdzie nie było takiej potrzeby, pozostawiono je w zasadzie bez zmian (niewielka liczba haseł).

Autor ma nadzieję, że Słownik turystyki i krajoznawstwa będzie przydatny słuchaczom uczęszczającym na zajęcia dydaktyczne z zakresu turystyki, hotelarstwa i rekreacji.

● Publikację  można nabyć: Spółka „Oświatowiec”, ul. Ogrodowa 47, 42-200 Częstochowa, tel. 34 324-15-17 w. 45, email: biblioteka@wshit.edu.pl.

Źródło: Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Turystyki w Częstochowie, data dostępu 25.12.2012

 

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit