Recenzja

Tarnów i wokół Tarnowa

Tarnów i wokół Tarnowa

Do najnowszych publikacji pojawiających się na rynku w samym szczycie kanikuły należy przewodnik „Tarnów i wokół Tarnowa” wydany przez Podkarpacki Instytut Książki i Marketingu w Rzeszowie. Autorem publikacji jest Wiesław Ziobro z „Dziennika Polskiego”, autor reportaży wyróżnianych często w ogólnopolskich konkursach.


Tarnów to miejsce magiczne i polski biegun ciepła. Laureat niezliczonych krajowych i międzynarodowych konkursów, leader rankingów, „zbieracz” nagród i wyróżnień. Już w tym roku zdążył zdobyć tytuł Lidera Małopolski 2009 i pozyskać godło „Teraz Polska”. Prawa miejskie uzyskał Tarnów już w 1330 roku – pełen jest więc zabytków i wspomnień. Nowy przewodnik oprowadza turystę nie tylko po miejscach już znanych. Jak pisze autor, publikacja nakierowana jest na „miejsca i historie znane mniej, z pewnych powodów osobliwe i niepowtarzalne”.

 

Część „Wokół Tarnowa” dotyczy głównie powiatu tarnowskiego, ale jedna z tras biegnie też do Żdżar pod Dębicę, do resztek jedynej kiedyś w tej części Polski bazy wojsk radzieckich. Zresztą w publikacji jest więcej informacji o miejscach, obiektach i zdarzeniach, dotychczas pomijanych przez inne tego typu wydawnictwa. Nie brakuje nawet specjalnej propozycji: szlaku po... miejscach nawiedzanych przez Białe Damy i inne tajemnicze zjawy.

 

Wiele informacji, które autor zawarł w swoim przewodniku to efekt jego reporterskich peregrynacji w regionie. Do wydania przewodnika przyczyniło się również Tarnowskie Centrum Informacji, dostarczając wydawcy niektóre mapki oraz fotografie i służąc merytorycznym wsparciem. Publikacja zawiera ok. 500 większych lub mniejszych zdjęć, mapki, plany oraz informacje praktyczne.

 

Na sierpień planowane jest autorskie spotkanie z wydawcą i autorem publikacji, natomiast książkę można już zakupić w Tarnowskim Centrum Informacji a wkrótce również w tarnowskich księgarniach.

Wiesław Ziobro, „Tarnów i wokół Tarnowa”, Wyd. Podkarpacki Instytut Książki i Marketingu w Rzeszowie, 2010 r., cena: ok. 20 zł

 

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!