Usługi portów lotniczych w Unii Europejskiej i w Polsce a prawo konkurencji i regulacje lotniskowe

Usługi_portów_lotniczych

Usługi portów lotniczych w Unii Europejskiej i w Polsce a prawo konkurencji i regulacje lotniskowe / red. Tadeusz Skoczny, Filip Czerski ; Centrum Studiów Antymonopolowych i Regulacyjnych. Warszawa: Wydawnictwo Naukowe Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, 2010,– 401 s. ; ISBN: 978-83-61276-46-3 ; Seria: Studia i Monografie Antymonopolowe i Regulacyjne, 5


Lotnisko to nie tylko terminal, stanowiska odprawy i tablice odlotów. To przede wszystkim wielość podmiotów, procedur i regulacji zapewniających sprawne funkcjonowanie portu i komfort podróżujących. Dzięki współpracy P.P. „Porty Lotnicze” i Uniwersytetu Warszawskiego na rynku pojawiła się publikacja na temat mechanizmów zarządzania lotniskami w Polsce i na świecie.

P.P. „Porty Lotnicze” przy współpracy z Centrum Studiów Antymonopolowych i Regulacyjnych Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego opracowało kompendium wiedzy zatytułowane „Usługi portów lotniczych w Unii Europejskiej i w Polsce, a prawo konkurencji i regulacje lotniskowe”. Książka jest pracą zbiorową, powstałą pod redakcją Filipa Czernickiego, Kierownika Zespołu Analiz i Projektów w Biurze Nadzoru Właścicielskiego PPL oraz prof. dr hab. Tadeusza Skocznego, Kierownika Centrum Studiów Antymonopolowych i Regulacyjnych Uniwersytetu Warszawskiego.

Publikacja stanowi źródło wiedzy na temat rozwijającego się sektora transportu lotniczego w Polsce. W naszym kraju wciąż brakuje wiedzy specjalistycznej w tematyce funkcjonowania portów lotniczych, a także współpracy naukowo-badawczej w tym zakresie. Wydając kompendium wiedzy regulacyjnej i orzeczniczej dotyczącej sektora usług lotniczych mieliśmy na celu upowszechnienie wiedzy którą posiadamy i zachęcenie do jej wykorzystania w branży lotniskowej – mówi Michał Marzec, Dyrektor Lotniska Chopina w Warszawie.

Materiał zawarty w publikacji jest wynikiem wspólnych badań zrealizowanych w 2009 roku łączących wiedzę pracowników naukowych z doświadczeniem pracowników największego portu lotniczego w Polsce – Lotniska Chopina. Szeroki zakres tematyczny książki umożliwiać ma zapoznanie się z prawnymi oraz regulacyjnymi uwarunkowaniami świadczenia usług portów lotniczych zarówno w Polsce jak i Unii Europejskiej.

Projekt miał na celu stworzenie cennego, a przede wszystkim systemowego kompendium wiedzy na temat rzeczywistej sytuacji na polskim oraz unijnym rynku usług lotniczych. Mamy nadzieję, że ta książka jest początkiem kolejnych publikacji przybliżających mechanizmy funkcjonowania portów lotniczych – mówi prof. dr hab. Tadeusz Skoczny, Kierownik Centrum Studiów Antymonopolowych i Regulacyjnych Uniwersytetu Warszawskiego.

● Fragmenty publikacji dostępne tutaj: http://www.wz.uw.edu.pl/panel/pliki/file/usrfiles/159/file/PortylotniczeBook.pdf

Książka jest dostępna

● w księgarni internetowej „Prawo i Ekonomia”: http://www.prawoiekonomia.pl/16096-uslugi-portow-lotniczych-w-unii-europejskiej-i-w-polsce-a-prawo-konkurencji-i-regulacje-lotniskowe.html

● w Księgarni Europejskiej: http://www.ksiegarnia-europejska.pl/modules.php?name=Sklep&plik=lista&nazwa=opis&nr_katal=9788361276463&spisTR=1&store_id=2

● w Księgarni Ekonomicznej: http://www.ksiegarnia-ekonomiczna.com.pl/modules.php?name=Sklep&plik=lista&nazwa=opis&store_id=2&kod=9788361276463&ssort_type=tytul&sc=a\\\&polec=2 .

Źródło: Dziennik Turystyczny, data dostępu 15.06.2010

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit