e-learning-blok

Transfer wiedzy e-learning

W 2011 roku została uruchomiona Internetowa Platforma Szkoleniowa Polskiej Organizacji Turystycznej. Transfer wiedzy - e-learning realizowany jest w ramach Projektu „Promujmy Polskę Razem” zgodnie z osią priorytetową 6.3 Programu Operacyjnego „Innowacyjna Gospodarka”, który ma wspierać i wzmocnić działalność promocyjną Polski (komponent „C”).

Od prawej Adam Zaborowski, pełnomocnik ds. UEFA EURO    2012™ w POT, Rafał Szmytke, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej,  Adam Cudak, dyrektor Sekretariatu ds. EURO 2012™ m.st. Warszawy,  Krzysztof Pohorecki, dyrektor wykonawczy ds. UEFA EURO 2012™ w Polsce

Piłkarskie mistrzostwa dobrze służą promocji Polski

Na 259 dni przed pierwszym meczem Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, grono zaproszonych dziennikarzy wzięło udział w briefingu Polskiej Organizacji Turystycznej, na którym dokonano podsumowania „Stanu przygotowań i promocji Polski w kontekście UEFA EURO 2012™”. Spotkanie z mediami włączono do programu Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw (22-24.IX.)

W konferencji wzięli udział (od lewej): Elżbieta Bieńkowska, minister Rozwoju Regionalnego, Rafał Szmytke, prezes POT, Katarzyna Sobierajska, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Waldemar Dąbrowski, pełnomocnik ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ds. Obchodów Roku Chopinowskiego, dyrektor Instytutu Fryderyka Chopina i Jolanta Grus, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej

Poprzeczka zawisła wysoko

"Fryderyk Chopin" rzucając cumy w gdyńskim porcie, ostatnim na europejskiej trasie -zakończył ważny etap kampanii Polskiej Organizacji Turystycznej na rynkach zagranicznych. Podsumowania efektów dotychczasowych działań podjętych przez POT w ramach projektu „Promujmy Polskę Razem”, finansowanych ze środków działania 6.3 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka  2007-2013, dokonano podczas konferencji z udziałem dziennikarzy w salach warszawskiego hotelu Westin.

Przedstawiciele POT i PPKS Warszawa promują razem produkt przewozowy … Więcej »

Promujmy Polskę Razem

Z myślą o promocji polskich miast, powiatów i gmin Polska Organizacja Turystyczna uruchomiła na TTW stoisko narodowe. W tym miejscu przedstawiciele branży mogli spotkać się z reprezentantami regionalnych i ogólnopolskich organizacji turystycznych, natomiast klienci indywidualni uczestniczyć w prezentacjach produktów turystycznych wyróżnionych Certyfikatami POT.

Pod umową podpisy złożyli - w imieniu Instytucji Pośredniczącej Rafał Baniak (z prawej), podsekretar

Wszedł w życie projekt POT „Promujmy Polskę Razem”

W gmachu Ministerstwa Gospodarki przy warszawskim Placu Trzech Krzyży, 12 sierpnia podpisana została umowa o dofinansowanie ze środków unijnych realizacji projektu „Promujmy Polskę Razem”. Pieniądze pochodziły będą z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007 – 2013, z działania 6.3 Promocja turystycznych walorów Polski osi priorytetowej 6 Polska gospodarka na rynku międzynarodowym.

Chopin-Polska

„Chopin//Polska/The Course”

„Promujmy Polskę Razem” to największa kampania promocyjna Polski, a zarazem największy w historii projekt promujący polską turystykę, których celem jest budowa wizerunku naszego kraju jako atrakcyjnego miejsca wypoczynku oraz rozwój rynku usług turystycznych w Polsce.

Uczestnicy rejsu  wybrani zostali spośród studentów 22  uczelni publicznych i 13 uczelni  prywatnych o profilu turystyczno-hotelarskim.

„Dlaczego to właśnie ja powinienem popłynąć w rejs promujący Polskę?”

Polska Organizacja Turystyczna zaprosiła studentów polskich uczelni publicznych i niepublicznych o profilu turystyczno-hotelarskim do udziału w konkursie, którego nagrodą był ufundowany przez prezesa POT Rafała Szmytke rejs w charakterze członka załogi żaglowca SY „Fryderyk Chopin”.

Casting Projektu

Casting projektu „Ambasadorowie Polskiej Turystyki”

Wstępnym elementem przedsięwzięcia promocyjnego - rejsu żaglowca „Fryderyk Chopin” był trzytygodniowy program „Polska na śniadanie” przygotowany przez Polską Organizację Turystyczną i Telewizję Polską S.A. Drogą castingu poszukiwano w nim oryginalnych i charyzmatycznych osób, potrafiących w ciekawy, niebanalny sposób zaprezentować miejsca w Polsce o niezwykłym klimacie i atmosferze. Stawka była  wysoka - reporterski udział we wspomnianym rejsie w roli „Ambasadorów Polskiej Turystyki”.

12 czerwca po zmroku  rozpoczęła się  główna część szczecińskiego programu – multimedialne widowisko muzyczne  „Chopin na Chopinie”

Szczecin, ruszamy w świat – wielki prolog

12 czerwca miało miejsce historyczne wydarzenie - S/Y „Fryderyk Chopin” z załogą Polskiej Organizacji Turystycznej wyruszył w rejs po Europie, aby promować Polskę w krajach, do których zawinie. Polska Organizacja Turystyczna oraz władze Szczecina zaprosiły na największe w historii Szczecina widowisko, które towarzyszyło podniesieniu żagli na brygu ruszającym w morską podróż. Co przewidziano w bogatym programie imprez towarzyszącym pożegnaniu wypływającego ze Szczecina żaglowca?

Dziennik pokładowy

Przez trzy miesiące rejsu „Aktualności Turystyczne” wiernie towarzyszyły żaglowcowi „Fryderyk Chopin” w jego historycznym rejsie w ramach wielkiej kampanii Polskiej Organizacji Turystycznej promującej Polskę i walory polskiej turystyki w Europie. Z przyjemnością prezentujemy Państwu powstałe wówczas zapiski, których lekturę możecie rozpocząć "nawigując"do następnych rozdziałów dziennika.