Belgia – Antwerpia (31.VII.-4.VIII), Ostenda (5-8.VIII)

Rekordowa liczba zwiedzających na żaglowcu „Fryderyk Chopin”

Na pokładzie żaglowca „Fryderyk Chopin” płynie grupa młodych ludzi, pełnych pasji i energii, których misja jest związana z promocją Polski w ramach kampanii Polskiej Organizacji Turystycznej

Ten tydzień zapisał się wyjątkowo w europejskiej podróży żaglowca „Fryderyk Chopin”. W porcie w Antwerpii przez jego pokład przewinęło się trzy tysiące zwiedzających, bijąc tym samym dotychczasowy rekord turystycznej frekwencji w historycznym rejsie.

Po krótkim postoju w Dunkierce – mieście partnerskim Suwałk, polski żaglowiec zawinął do Antwerpii, drugiego po Rotterdamie, największego portu morskiego Europy. To miasto o niepowtarzalnej atmosferze, o 1300 latach  udokumentowanej historii. Lider wśród centrów światowego handlu diamentami. Tu na przełomie XVI i XVII wieku żył i tworzył nadworny malarz pary namiestnikowskiej Niderlandów, Albrechta i Izabeli – Peter Paul Rubens. Turyści kochają to miasto. W jego magiczną atmosferę wpłynął 31 lipca o 9.00 rano elegancki polski bryg „Fryderyk Chopin”.

Pasja, młodość, muzyka...Przez cztery dni malowanie białych makiet fortepianów ustawionych na nabrzeżu wyzwalało artystyczną inwencję

Przygotowany program pobytu żaglowca z Ambasadorami Polskiej Turystyki na pokładzie  uwiódł międzynarodową publiczność i mieszkańców flandryjskiego miasta. Od ostatniej lipcowej soboty do wtorku 3 sierpnia „Fryderyk Chopin” był dostępny dla ciekawych Polski po pięć godzin dziennie. W tym czasie przez jego pokład przeszło 3 tys. zwiedzających.

Przez cztery dni turyści  zachęceni  przez załogę statku popisywali się artystyczną inwencją pokrywając malarskimi motywami białe makiety fortepianów ustawione na nabrzeżu. „Uniwersytet polowy” prowadził dla chętnych kursy o Polsce – w tematyce tyleż uniwersalnej co wpisującej się w życiorys Fryderyka Chopina - pasja, młodość, muzyka, miłość, romantyzm, wolność, kreatywność. To słowa – hasła określające  kampanię Polskiej Organizacji Turystycznej.

Młoda załoga żaglowca prowadziła otwarty dla publiczności kurs nauki poloneza, obok mazura i krakowiaka, najstarszego polskiego tańca, zwanego drzewiej chodzonym.

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit