Kampania pod polską banderą S/Y „Fryderyk Chopin”

Szczecin, ruszamy w świat – wielki prolog

12 czerwca po zmroku  rozpoczęła się główna część szczecińskiego programu – multimedialne widowisko muzyczne „Chopin na Chopinie”

12 czerwca miało miejsce historyczne wydarzenie - S/Y „Fryderyk Chopin” z załogą Polskiej Organizacji Turystycznej wyruszył w rejs po Europie, aby promować Polskę w krajach, do których zawinie. Polska Organizacja Turystyczna oraz władze Szczecina zaprosiły na największe w historii Szczecina widowisko, które towarzyszyło podniesieniu żagli na brygu ruszającym w morską podróż. Co przewidziano w bogatym programie imprez towarzyszącym pożegnaniu wypływającego ze Szczecina żaglowca?

Atrakcje od poranka do zmroku

Największe w historii Szczecina widowisko było głównym punktem obchodów dorocznych Dni Morza. Jego główna część rozpoczęła się po zmroku, o godzinie 22.00. To imponujący rozmachem efektów scenicznych, multimedialny spektakl muzyczny „Chopin na Chopinie”.

Już od godz. 10.00 w sobotę organizatorzy zadbali, by zająć uwagę i wypełnić czas turystom, którzy przed południem pojawili się przy Wałach Chrobrego i Łaszowni. O tej godzinie otwarte zostały dla zwiedzających pokłady cumujących żaglowców. Młodzież mogła wziąć udział w rejsach połączonych z warsztatami marynistycznymi. W południe rozpoczęło  się w namiocie przy Izbie Celnej widowisko szantowe dla dzieci pn. „Arena muzyki i tańca”. Od południa tłumnie zebrana publiczność dopingowała z nabrzeża osady startujące w regatach wioślarskich oraz spróbowała sił w zawodach sportowych, w takich ulubionych marynarskich dyscyplinach, jak walka na bomie, przeciąganie liny, skakanie w worku czy chodzenie synchroniczne. Z kolei na Nabrzeżu Starówce trwały warsztaty edukacyjne  „Z wiatrem i na wodzie”. W programie między innymi znalazło się przekazanie Muzeum Narodowemu eksponatów wydobytych przez ekipę magazynu „Nurkowanie na Wolinie” oraz poznawanie tajników nurkowania, które opiszą  specjaliści tego cenionego periodyku. Tym,  nieprzekonanym do przyjemności pływania pod wodą, instruktorzy skimboardu przedkładali  zachęcającą alternatywę w postaci skutecznego i emocjonującego poruszania się po jej powierzchni. Zwolennicy wzbogacania wiedzy marynistycznej udali się na wykłady o tajemnicach akwenów wodnych oraz słuchali opowieści o żeglarskiej makramie, niezbędnej wilkom morskim i śródlądowym sztuce wiązania węzłów. Od 17.00 lubiący nastrojową twórczość muzyków irlandzkich mogli posłuchać w namiocie na końcu Łaszowni koncertu w ramach „Sceny pod Gwiazdami”. W tym samym czasie w namiocie przy Izbie Celnej odbywały się występy w odmiennym od Zielonej Wyspy klimacie latynoamerykańskim.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit