Francja – Nantes (19-23.VIII)

W Nantes może się człowiekowi przytrafić coś wartego zachodu…

Podczas oficjalnego cocktailu na pokładzie jednostki obowiązki gospodarzy czynili (od prawej) wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej Bartłomiej Walas, kierująca placówkami POIT w Paryżu i w Brukseli Dominika Szulc oraz kapitan żaglowca Andrzej Mendygrał

W czwartek, 19 sierpnia, żaglowiec wpłynął do portu w Nantes najdłuższą rzeką Francji – Loarą, gdzie zakotwiczył przy Ponton Belem & Site des Chantiers. Surrealista André Breton powiedział kiedyś, że - obok Paryża - Nantes to jedyne miasto we Francji, gdzie człowiekowi może przytrafić się coś wartego zachodu... I rzeczywiście.

Dziś, kiedy wizyta w historycznej stolicy Bretanii jest świeżym wspomnieniem i „Fryderyk Chopin” obrał kurs na ostatni francuski port Saint Malo, można już potwierdzić, że mieszkańcy miasta i turyści przeżyli z Ambasadorami Polski ekscytujące chwile, które pozostaną w pamięci.

W repertuarze imprez promujących Polskę znalazła się wystawa fotografii zatytułowana „Chopin - najbardziej francuski z polskich kompozytorów” przygotowana przez Polski Ośrodek Informacji Turystycznej w Paryżu. Wystawa podróżuje po Francji od stycznia tego roku i cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców poszczególnych gmin. Składa się z wybranych fotogramów ukazujących miejsca i wydarzenia związane z Fryderykiem Chopinem w krajach bliskich sercu kompozytora – Polsce i Francji.

Kilkugodzinne zwiedzanie żaglowca przez trzy dni pobytu w porcie przełożyło się na imponującą frekwencję 1.600 osób, bo też największy pływający bryg na świecie robi na wszystkich nieodparte wrażenie. Podczas oficjalnego cocktailu na pokładzie jednostki, mogli go również podziwiać zaproszeni przedstawiciele władz miasta i regionu. Obowiązki gospodarzy czynili między innymi wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej Bartłomiej Walas, kierująca placówkami POIT w Paryżu i w Brukseli Dominika Szulc oraz kapitan żaglowca Andrzej Mendygrał. Wśród gości nie zabrakło najważniejszych partnerów ze strony miasta Nantes: Valérie Demangeau, wiceprzewodnicząca Nantes Metropole i reprezentująca mera Nantes - deputowanego Jean-Marc Ayrault, Thierry Duflot, dyrektor generalny NGE (Nantes-Métropole Gestion Equipements), Nathalie Coquard,  dyrektor Marketingu i Komunikacji w NGE i Emmanuelle Ramond, odpowiedzialna za komunikację w Nantes-Métropole.

Uniwersytet polowy otworzył swe podwoje dla wszystkich chętnych do udziału w warsztatach, podczas których Ambasadorzy projektu „Promujmy Polskę Razem” spieszyli z informacjami na temat polskiej kultury i historii. Pod namiotem chętni mogli oglądać film o Chopinie.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit