Agencja Podróży i Turystyki Holidays / Gdańsk

Weekend inny niż zwykle w Helu - Misja „FOKA”

Pobyt weekendowy z wizytą w fokarium, możliwość zapoznania się z tymi miłymi ssakami, ich zwyczajami. Dla zainteresowanych może to być również okazja do przybliżenia problemów ekologicznych Bałtyku – w przystępnej, ciekawej i przejrzystej (plener) formie.

Program weekendu:

18.09.2009 – PIĄTEK od godz. 14.00 zakwaterowanie w wybranym obiekcie. Spacer po Helu - Port Rybacki:
18/19.09.2009 Nocleg w wybranym obiekcie
19.09.2009 godz. 09.00 śniadanie w miejscu noclegu lub Rest. Kuter
godz. 10.00 zwiedzanie FOKARIUM z WYSTAWĄ „SSAKI NASZEGO MORZA”.
godz. 11.00 karmienie fok.

Powstałe w 1999 Fokarium jest częścią Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego, która zajmuje się ochroną fok szarych w Bałtyku. Fokarium jest placówką badawczo-hodowlana i jednocześnie ośrodkiem rehabilitacji chorych i osłabionych fok. Po wyleczeniu foki są wypuszczane na wolność, podobnie jak urodzone tu młode, co uzupełnienia straty w populacji fok, spowodowane głównie wskutek nierozważnych działań człowieka. Placówka prowadzi badania nad zachowaniem fok, składem pokarmu, wiekiem, trasami wędrówek, chorobami oraz ustala zagrożenia i przyczyny ich śmierci. Ośrodek prowadzi również działalność edukacyjna, która uświadamia ludziom ( w każdym wieku) problemy ekologiczne Bałtyku i jego mieszkańców a w szczególności morskich ssaków. Na miejscu osoby chętne mogą uzyskać informację na temat form pomocy dla powyższych projektów.

Następnie zwiedzanie atrakcji turystycznych Helu:

Latarnia Morska ,  Muzeum Rybołówstwa w Helu ,  Checz Kaszubska

19/20.09.2009   Nocleg jw.
20.09.2009        godz. 09.00    śniadanie w miejscu   noclegu lub Rest. Kuter. Plażowanie lub spacer
godz. 14.00       wykwaterowanie i powrót ( możliwość późniejszego opuszczenia obiektu).

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit