15-lecie Poland Convention Bureau POT w połączeniu z MP Power Day

pcbat

6 października br. w nowej przestrzeni dla spotkań - Loft Kredytowa 9 events & conferences w Warszawie odbędzie się piąta jubileuszowa edycji MP Power Awards połączona z 15-leciem działalności Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej.

Czym jest PCB?

Poland Convention Bureau POT jest jednostką odpowiedzialną za promocję Polski jako atrakcyjnej destynacji dla organizacji spotkań i wydarzeń społecznych, politycznych i biznesowych. Ponadto stanowi kontakt dla wszystkich poszukujących informacji dotyczących partnerów biznesowych i obiektów konferencyjnych oraz planujących zorganizować kongres stowarzyszenia lub wydarzenie korporacyjne w Polsce. Priorytetowym celem dla PCB jest budowanie wizerunku Polski, jako kraju atrakcyjnego dla organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń biznesowych.

Z roku na rok Polska jest gospodarzem coraz większej liczby spotkań o charakterze biznesowym. Rozwój tego sektora wzrasta dynamicznie naszych oczach, a rola zarówno organizacji turystycznych, jak i środowisk biznesowych i naukowych jest nieoceniona.

Jakie korzyści z działań PCB?

Przemysł spotkań to branża zapewniająca dziś na całym świecie dziesiątki tysięcy miejsc pracy i generujący wielomiliardowe obroty. Jak wynika z przygotowanego przez Poland Convention Bureau w POT raportu – „Przemysł spotkań i wydarzeń w Polsce 2016” wkład sektora w gospodarkę kraju to 1577,3 mln zł, a łączny wkład w tworzenie miejsc pracy to 30 312 w skali kraju.

- Do 2021 roku zaplanowanych jest ponad 150 dużych międzynarodowych konferencji w Polsce, w tym między innymi sesja Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2017 roku w ICE Kraków czy gromadząca blisko 10 tysięcy specjalistów z całego świata Konferencja Europejskiego Towarzystwa Leczenia Ran EWMA, która odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków w 2018 roku - mówi dr Wojciech Fedyk, prezes POT.

Czym się zajmuje PCB?

Poland Convention Bureau POT wśród podejmowanych licznie działań od wielu lat jest gospodarzem stoisk narodowych na targach IMEX we Frankfurcie, IBTM World w Barcelonie czy IMEX America w Las Vegas. Podczas tych wydarzeń przeprowadza prezentacje krajowe i zagraniczne. Zdarza się iż Poland Convention Bureau POT realizuje podróże studyjne i FAM TRIPy dla przedstawicieli międzynarodowego przemysłu spotkań pokazując uroki i smaki naszego kraju. POT we współpracy ze Stowarzyszeniem "Konferencje i Kongresy w Polsce” prowadzi Program Ambasadorów Kongresów Polskich, a także programy certyfikacji firm zajmujących się profesjonalną obsługą kongresów i podróży motywacyjnych.

Od blisko 7 lat Poland Convention Bureau POT publikuje wspomniany wcześniej Raport „Przemysł spotkań i wydarzeń w Polsce”. Współpraca PCB POT z międzynarodowymi stowarzyszeniami branży spotkań zaowocowała realizacją kilku branżowych konferencji tj. SITE ESNEP 2007 (Warszawa), ECM 2010 (Kraków), ICCA RSMP 2011 (Gdańsk) czy MPI EMEC 2015 (Kraków) podczas których zaproszeni goście mogli nie tylko poznawać najnowsze branżowe trendy, ale także przekonać się o gościnności Polski oraz zapoznać się z możliwościami recepcyjnymi odwiedzanych miast.

Jubileusz czyli trochę rozrywki ale przede wszystkim merytoryka

6 października, w części jubileuszowej, dotyczącej Poland Convention Bureau POT, zapoznamy się z prezentacją dotyczącą 15-lat działalności PCB POT, dowiemy się jaką rolę stanowią conventin bureaux w przemyśle spotkań a także będziemy świadkami wręczenia przez Prezesa POT dr Wojciecha Fedyka rekomendacji dla Organizatorów Kongresów, Podróży motywacyjnych i Regionalnych Convention Bureau na lata 2017 – 2018. Dr Krzysztof Celuch natomiast przedstawi założenia projektu Poland Meetings Impact, który ma zaprezentować wartość ekonomiczną wynikającą z organizacji konferencji, kongresów, spotkań biznesowych, wydarzeń korporacyjnych, targów czy mega eventów w Polsce. Założeniem autorów projektu jest oszacowanie, ile wart jest nieopisany i niezbadany dotąd pod kątem ekonomicznym sektor oraz jaki jest jego wpływ na gospodarkę.

– Dlaczego warto podjąć takie wyzwanie? Z pewnością przemysł spotkań w Polsce jest niedocenionym sektorem, a wynika to głównie z niewiedzy, jak ważną i perspektywiczną jest dziedziną. Po drugie branża ta bardzo mocno się rozwinęła, Poland Convention Bureau POT ma 15 lat, powstają nowe convention bureaux i coraz większe są inwestycje w infrastrukturę oraz efekty tych inwestycji, organizatorzy wydarzeń prezentują poziom doceniany na międzynarodowym rynku, pozycja wydarzenia, jako narzędzia biznesowego także jest coraz silniejsza. Na kilku świadomych swojej wartości i rozwiniętych rynkach zbadano ekonomiczny wpływ organizacji spotkań. Patrząc na te doświadczenia, jesteśmy pewni, że podjęcie się takiego zadania, to ważny krok dla rozwoju branży – mówi dr Krzysztof Celuch, kierownik projektu Poland Meetings Impact, kierownik Poland Convention Bureau POT.

Druga części dnia poświęcona będzie MP Power Day czyli spotkaniu inaugurującemu kolejną edycję konkursu MP Power Awards składającego się z dwóch części: merytorycznej - konferencji oraz bankietu i wernisażu prac dotyczących zwycięzców konkursu.

Podczas konferencji dotyczącej MP Power Day 2016 zaproszeni goście rozmawiać będą na istotne dla wszystkich sektorów branży tematy, jak: zasady współpracy, praktyki zakupowe i znaczenie event marketingu. Przedstawione zostaną studia przypadków wybranych projektów, które zostały nagrodzone lub nominowane w konkursie MP Power Awards – MP Power Projekt.

Podczas bankietu MP Power Day 2016 zostaną zaprezentowane publiczności zdjęcia autorstwa Szymona Kobusińskiego, których bohaterami są osoby nagrodzone w plebiscycie MP Power 12 oraz Kreatywny Roku Branży Eventowej 2015. Na scenie nieznanej jeszcze przestrzeni eventowej  wystąpi Ab Ovo Teatr Improv. Na MP Power Day będzie także premiera publikacji podsumowującej MP Power Awards 2015 oraz filmu z gali MP Power Night.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit