Finał New7Wonders

Apel prezydenta o głosowanie na Mazury w konkursie na nowe cuda świata

Spotkanie z  mediami. Od lewej prowadząca konferencję Jolanta Grus, dyrektor Biura  Komunikacji POT; wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski;  marszałek województwa  Jacek Protas; burmistrz Giżycka Jolanta  Piotrowska; prezydent Bronisław Komorowski; prezes POT Rafał Szmytke i  Jacek Pałkiewicz, podróżnik i ambasador Mazur w konkursie na nowych  siedem cudów świata natury

Po uroczystym otwarciu nowoczesnej Ekomariny nad jeziorem  Niegocin w Giżycku prezydent Bronisław Komorowski głosował na Mazury w konkursie 7. Nowych Cudów Natury korzystając z jednego ze stanowisk internetowych ustawionych przez Polską Organizację Turystyczną - inicjatora głosowania i spotkania z mediami. Prezydent wystosował też apel do rodaków i wszystkich głosujących, by poszli za jego przykładem i poparli kandydaturę Krainy Wielkich Jezior Mazurskich.

W głosowaniu oraz w spotkaniu z żeglarzami w asyście kamer i mikrofonów programów informacyjnych w największym porcie na Mazurach wzięli wraz z prezydentem udział  marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Jacek Protas, wojewoda Marian Podziewski, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szmytke, burmistrz Giżycka Jolanta Piotrowska oraz Jacek Pałkiewicz, podróżnik i ambasador Mazur w tym konkursie, który nakłonił jeszcze w ubiegłym roku ówczesnego marszałka Sejmu, a obecnego prezydenta do włączenia się w kampanię promocyjną Mazur. Spotkanie prowadziła dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej POT Jolanta Grus.

„Mazury są czymś absolutnie wyjątkowym”

Prezydent podkreślił, że powszechne głosowanie w konkursie to promocja Mazur, ale też promocja Polski. Sam zaś udział i zaangażowanie w poparcie naszego kandydata to „fajne i sensowne przedsięwzięcie”. Bronisław Komorowski po zalogowaniu się za pośrednictwem internetowego kiosku POT na portal szwajcarskiej fundacji www.New7Wonders.com wybrał w formularzu Mazury na liście finalistów ubiegających się o tytuł najpiękniejszych miejsc na świecie. Swój głos oddał także wysyłając sms. Apelując o cenne głosy, które w finałowej partii mogą przesądzić o rezultacie rywalizacji prezydent argumentował, iż dla Polaków oczywiste jest, że Mazury „są czymś absolutnie wyjątkowym”, ale ważne też, by dowiedział się o tym także świat i aby widział Polskę „przez pryzmat wspaniałości tego daru niebios, jakim jest kraina tysiąca jezior”. Prezydent Komorowski, który z zamiłowania uprawia żeglarstwo, opisując walory jezior mazurskich wskazał na korzyści, jakie dla pozytywnego wizerunku Polski na świecie ma zachowany naturalny krajobraz, natura i przyroda w niewielkim stopniu zmieniona przez postęp cywilizacji. - Uważam, że stanowią  one najmocniejsze polskie pozycje, największą szansę - powiedział Komorowski.

Już samo wejście do finału to sukces

Rafał Szmytke, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej podczas konferencji prasowej mówił, że wejście Mazur do finału konkursu jest wielkim sukcesem. - W finale jest dwadzieścia osiem miejsc na świecie. Z Europy tylko pięć. W tym Mazury. To duże osiągniecie. My Polacy, tego nie doceniamy - podkreślił prezes POT dodając, że w najbliższym czasie w akcję zachęcania Polaków do głosowania na Mazury włączą się regionalne organizacje turystyczne w całym kraju.

Przykład prezydenta Komorowskiego podziałał. W głosowaniu na terenie giżyckiej Ekomariny uczestniczyli też chętnie żeglarze i turyści wypoczywający nad jeziorem Niegocin. Pomocą i niezbędnymi informacjami służyli gromadzącym się przed kioskami internetowymi Polskiej Organizacji Turystycznej Marek Tobiasz i Wojciech Norkowski z  Departamentu Współpracy Regionalnej POT. Miejmy nadzieję, że apel głowy państwa za pośrednictwem mediów zostanie podchwycony przez rodaków.

Przypomnijmy,  że w półfinale, w ogłoszonym „Ogólnopolskim Dniem Głosowania” przez Polską Organizację Turystyczną, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz urzędy marszałkowskie województw Warmińsko-Mazurskiego i Podlaskiego – w Sejmie polscy parlamentarzyści zgodnie oddawali głosy na dwóch wówczas polskich kandydatów - Krainę Wielkich Jezior Mazurskich i Puszczę Białowieską. Wówczas apel do powszechnego poparcia naszych pretendentów spotkał się z natychmiastową reakcją rodaków. Liczba „kliknięć” oznaczających oddany za pośrednictwem internetu głos na Krainę Wielkich Jezior Mazurskich i Puszczę Białowieską wpłynęła na przetasowania w czołówce notowań i awans na liście rankingowej zarówno Mazurskich Jezior jak i Białowieży. Wtedy, w rywalizację  półfinałową zaangażowało się, jak podali organizatorzy ze szwajcarskiej fundacji New7Wonders, ponad 100 milionów internautów na całym świecie.

Do finału zakwalifikowały się tylko Mazury wybierane spośród 261 kandydatur z całego świata. Wśród finalistów obok polskiego pojezierza znalazły się między innymi tak znane miejsca jak Wielka Rafa Koralowa, Malediwy, Morze Martwe, Wielki Kanion Kolorado, Wezuwiusz, Amazonka i Kilimandżaro. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 11 listopada 2011 r.

Głosy można oddawać przez internet lub wysyłając sms.

Adres strony internetowej www.New7Wonders.com.  Linki do formularza, w którym oddaje się głos, umieszczono ponadto na stronie www.mazurycudnatury.pl. Konto Mazur można powiększyć o oddany głos także wysyłając sms na numer 7155 wpisując w treści: Mazury (używając wielkich i małych liter). Ta druga forma wiąże się z kosztem - 1,23 zł. Liczba wysłanych sms nie jest limitowana, nawet z tego samego numeru.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit