Belfer online kształci touroperatorów z Chin i Indii

facebook en

Indywidualna nauka pod kierunkiem dobrze zaprogramowanego wirtualnego belfra ma mnóstwo zalet. Ułatwia zdobycie i pogłębienie wiedzy, inspiruje do aktywności i rywalizacji, wciąga, zaciekawia i bawi. Ważne, że nie zanudza, co się zdarza wykładowcom w realu. Do wirtualnej formy kształcenia zachęca Polska Organizacja Turystyczna, która uruchomiła kolejną platformę e-learningową.

Platforma o nazwie „Poland Specialist" przeznaczona jest przede wszystkim dla chińskich i indyjskich touroperatorów zainteresowanych polską ofertą turystyczną i współpracą z polskimi przedsiębiorcami. Nie ma jednak ograniczeń branżowych. Kurs może przejść każdy, warunkiem jest wypełnienie arkusza rejestracyjnego. Wszyscy abiturienci otrzymują oficjalny certyfikat potwierdzający ukończenie kursu.

Dużą popularnością polskiej branży turystycznej cieszył się cykl zajęć szkolących umiejętności prawidłowej obsługi turystów z krajów Azji, kulturowo odmiennego rejonu świata. Szkolenia wynikały z prowadzonej przez POT w wybranych krajach azjatyckich kampanii „Lubię Polskę". Kampania chwyciła. Zwróciła uwagę na Polskę, pobudziła zainteresowanie. Treść e-learningowego szkolenia może je wstępnie zaspokoić motywując do bliższego poznania naszego kraju. Aby wziąć udział w kursie należy wybrać jedną z dwóch grup językowych. W pierwszej pod adresem www.bolanspecialist.com wymagana jest znajomość języka mandaryńskiego. Druga, utworzona z myślą o touroperatorach z Indii www.polandspecialist.com, ma właściwie charakter ponadnarodowy, wystarcza bierne rozumienie angielskiego.

Proces dydaktyczny platformy „Poland Specialist" wykorzystuje nowoczesne metody komunikacji stosowane w różnych obszarach nauki, biznesu i grach komputerowych. Między innymi programiści zastosowali technologię rozszerzonej rzeczywistości, to jest łączenia świata realnego z tworzonym komputerowo. Pozwala ona użytkownikowi na poznawanie atrakcyjnych turystycznie miejsc w Polsce, widząc je na ekranie tabletu lub smartfona w technice 3D. Wśród takich miejsc są na przykład Zamek Królewski, krakowskie Sukiennice, żubry w Białowieży i Morskie Oko w Tatrach. Zabiegiem pobudzającym szare komórki i dopingującym do zdobywania kolejnych szczebli wiedzy, rywalizacji i współpracy jest wprowadzenie technik stosowanych w grach komputerowych. Uczestnicy kursu rozwiązują testy, porównują swoje postępy z osiągnięciami innych użytkowników, zdobywają odznaki i certyfikaty. W utrwalaniu wiadomości, kojarzeniu nazw i miejsc pomaga seminarzystom metodyka wzorowana na popularnych grach pamięciowych memory, które w tym wypadku, niezależnie od celów edukacyjnych, same w sobie stanowią dobrą rozrywkę.

Przejście wszystkich etapów kształcenia przy wykorzystaniu platformy „Poland Specialist" nie wymaga wielogodzinnego ślęczenia za biurkiem przed komputerem. Program szkoleniowy ma wersje mobilne, które można pobrać bezpłatnie w sklepach internetowych Appstore, Google Play i Android Market. Dla ułatwienia, przed przystąpieniem do kursu potencjalni uczestnicy mogą obejrzeć filmy instruktarzowe umieszczone na kanałach Youtube lub Youku, które wyświetlają się też po kliknięciu poniższych linków:

https://www.youtube.com/watch?v=wUaQ9x18KAM

http://v.youku.com/v_show/id_XNzc1NTM4ODA0.html

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit